Abdullah Avcı’nın Ankaragücü Maçı Sonrası Açıklamaları

Abdullah Avcı

Süper Lig’in 10. haftasında oynadığımız ve 1-0’lık galibiyetimizle sonuçlanan MKE Ankaragücü maçı sonrası Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Müsabaka boyunca iyi bir savunma yaptığımızı belirten Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Bizim adımıza ikinci hafta. Gelmeden önce ve geldiğimde Trabzonspor ile ilgili tespitlerimiz vardı. Özellikle takım savunmasıyla ilgili problemler yaşayan bir takımdık. Bunların tespitini yaptık ve geldiğim günden itibaren, milli maçlar dolayısıyla verilen ara da dahil 17 gündür takım savunması üzerine çalışıyoruz. Geçtiğimiz sezon öne geçtiği maçlarda 32 puan kaybeden, Süper Lig’in en fazla kurtarış yapan kalecisine sahip olan ve şampiyonluğa oynayan bir takıma bu durumun yakışmadığını düşünüyorduk. Onun için bütün yoğunluğumuzu savunma konusuna verdik. Bu hafta geçen haftadan bir tık daha takım savunmasını daha iyi yaptık. Duran topun devamında bir pozisyon verdik, genelinde vermedik. Ancak diğer bölgelerde geliştirmemiz gereken yerler var. Bazen erken final pasları yapıyoruz, set oyunlarında nasıl oynamamız gerektiğiyle ilgili bazen duygularımız karışıyor. Bazen aklımıza, bazen yeteneğimize kalıyor. Bunu biraz daha iyi hale getirmemiz için çok çalışmamız gerekiyor” dedi.

Henüz yolun başında olduğumuzu belirten Abdullah Avcı, “Takım savunmasını hiç vazgeçmeden çalışmaya devam edeceğiz. Ama hücum organizasyonlarını, geçişleri, diğer oyunları da daha iyi hale getirebilmek için çok çalışmak ve çok tekrar yapmak gerekiyor. İki haftadır oyuncularım hem toplantılarda hem de sahadaki pratiklerde çok olumlu cevaplar veriyorlar. Bugün itibarıyla karşılığını alıyoruz. Sıkıntılı süreçlerde iki maç üst üste gol yemeden kazanmak, bir adım veya iki adım değil üç adım birden attırıyor. Özgüven açısından da ileriye daha sağlıklı bakabilmek açısından da bu iki galibiyet çok önemliydi. Oyuncularımın hepsi, oyuna giren, dışarıda kalan, coşku veren hepsi aile ortamını ve aidiyet duygusunu hissettiriyorlar. Hepsini tebrik ediyorum, umarım böyle devam eder” diyerek sözlerini noktaladı.

Bunu paylaş...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email