Abdullah Avcı’nın Hatayspor Maçı Sonrası Açıklamaları

Süper Lig’in 14. haftasında oynadığımız Hatayspor karşılaşması sonrası Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

İyi bir takıma karşı oynadığımızı belirten Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Hatayspor’u hem geçen yılki şampiyonluklarından dolayı hem de Süper Lig’e yaptığı giriş, oynadıkları futboldan dolayı tebrik ediyorum. İyi bir takıma karşı oynadık, teknik heyetlerini kutluyorum. Bizim açımızdan 7 günde 3. maçımızı oynadık. Bu maçları 13-14 oyuncu üzerinden oynadık. Oyun kalitesi belki istediğimiz gibi olmadı ama bazen korumak, bazen mücadele etmek, bazen duyguları devreye sokmak, bazen oyunun diğer bölümlerini oynamak birtakım deneyimler kazandırıyor bize. Belki oyun tatmin etmiyor ama pragmatik olarak sonuç almamız gereken bir durumdayız. Bugün de bunun karşılığını aldık. 6 maçta 4 galibiyetimiz var. Yukarıya doğru kafasını kaldıran bir Trabzonspor var. Eksiklerimiz var mı? Evet çok eksiklerimiz var. Hem oyun olarak hem de oyuncu olarak eksiklerimiz var. Bunların üzerinde çalışıyoruz. Mevcutta da sonuç almaya çalışıyoruz. Hafta sonu da maç trafiğimiz var. Bu 4 günü en sağlıklı bir biçimde dinlenerek maça hazırlanacağız. Rakibimizi tebrik ediyorum, oyuncularımı da aynı şekilde tebrik ediyorum. Bazen pragmatik davranmak zorundasınız. Duran top Süper Lig’de %60 – %70 oranında hem savunmada hem de hücumda maç çözen bir durum. Bugün biz kazandık, iyi de bir takıma karşı kazandık” dedi.

Bugün hayatını kaybeden Özkan Sümer ile ilgili düşüncelerini de ifade eden Teknik Direktörümüz Avcı, “Özkan Sümer’i anlatmak buralara sığmaz. Hem futbolculuk hem Türkiye’de devrim yapmak ve bunu dışarıya taşımak. Başkanlık yapmak, teknik direktörlük yapmak, Anadolu’da şampiyonluk yaşamak. Geçtiğimiz yıl bir eğitim seminerinde konuşmacıydım, yan yanaydık. Hala kendini geliştiren bir insandı. Bugün insanlar arkasından çok iyi konuşuyor. Bazen kupalar alırsın, almazsın ama 80 yaşında hayatın her bölümünde insanlara çok önemli dokunuşlar yapmış bir futbol adamından bahsediyoruz. Benim ilk Trabzonspor’a transfer teklifimi Özkan Sümer yapmıştı. Buraya ilk geldiğimde de beni arayan ilk isimdi. Hatta geçtiğimiz hafta yanına ziyarete gidecektik. Çok güçlü bir karakter, herhalde kendini göstermek istemedi. Herkesin başı sağ olsun” dedi.

 

Bunu paylaş...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email