Ünal Karaman’ın Basel Maçı Sonrası Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, UEFA Avrupa Ligi’nde oynadığımız ve 2-0’lık mağlubiyetimizle sonuçlanan Basel karşılaşması sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Oyuncularımızın mücadelesinden memnun olduğunu belirten Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, “Bu müsabakayla beraber bu sene Avrupa Kupası’na veda etmiş olduk. Grupta son derece değerli ve kaliteli takımlar vardı. Onlarla kendimizi test ettik, genç oyuncularımızı tecrübelendirdik. Sonuç beklediğimiz şekilde gelişmedi ama oynadığımız her müsabaka bizim için hikayesi yazılacak bir müsabaka haline dönüştü. Ben oyuncularımın verdiği mücadeleden son derece memnunum, tabii ki sonuçlar bizi üzdü” dedi.

Bir basın mensubunun UEFA Avrupa Ligi’nin katkıları üzerine yönelttiği soruya ise Karaman, ”Sizler bizim şartlarımızı biliyorsunuz ama burada birçok arkadaşımız o şartları bilmiyor olabilir. Bugün sahada görev verdiğimiz bir oyuncu, bir yılın üstüne maça çıktı. Hazırlık müsabakası bile oynamadan. Bu bir cesaretti bizim için. Trabzon’da bıraktığımız 10 civarı oyuncumuz var. Bunların iki tanesi biliyorsunuz çok uzun süreli sakatlık yaşıyor, dört tanesinin umuyor ve bekliyoruz ki kısa dönem içerisinde bizimle beraber olacak arkadaşlarımız. Diğer dört oyuncumuz ise biri 23 maç bir diğer 24 maç oynamış oyuncularımız. Oynama pozisyonunda hazır olabilecek sadece Mikel ve Sosa bulunuyordu. Sekiz tane oyuncumuzu biz Trabzon’da bıraktık ama sezon başından beri baktığınızda hiçbir kulübün yaşamayacağı sorunlar yaşadık. Özellikle bazı bölgelerde çok zorlandık. Dolayısıyla Trabzonspor, kuralar çekildiğinde 4 tane torba varken, en son torbadan kuraya katılan bir takım. Basel, Getafe ve Krasnodar dahil hepsi oldukça güçlü ve belli bir Avrupa tecrübesi olan takımlar. Bize ne kattı sorusuna gelecek olursanız, bu iş kazan – kazan mantığıdır. Bu sene Avrupa kupasına katıldık, bunu gelenek haline getirirsiniz ve katılacağınız torbayı üst seviyelere çekmelisiniz. Bu umuyor ve bekliyoruz ki iyi bir başlangıç olur, iyi bir tecrübe olur. Sonuçtan bağımsız olarak oyuncularımın yaptığı iyi şeyleri elbette ki alkışlayacağım. Bunların çoğu U19 takımından gelen oyuncular. Sağ ve sol beklerime baktığınızda geçen yıl 3. ligden küme düşmüş takımın oyuncuları. Belki bir takdir olabilir, ilerleyen dönemlerde bu çocukların Türk futboluna hizmet etmeleri noktasında değerli bir tecrübe elde ettik. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu tecrübeyi farklı noktalara taşıyacaktır Trabzonspor” diyerek yanıt verdi.

Yazar