Kulübümüze ihanet eden köstebek kim ?

Geçtiğimiz haftalarda alınan ağır mağlubiyetler ile medyanın yoğun eleştirisine maruz kalan teknik direktörümüz Abdullah Avcı’dan, maç sonrası gündem yaratan açıklamalar geldi.

Maç sonrası yaptığı konuşma ile takımın içerisinde bir köstebek olduğunu belirten Avcı, tüm kamuoyunu şaşırttı.

Avcı gündem yaratan açıklamasında ” 2 hafta önce Giresunspor maçı, taktik çalışım yapıyorum, farklı şeyler deniyorum, rakibi şaşırtmak istiyorum belki, akşama sosyal medyada. Dün denemedim karıştırdım, o da sosyal medyada. Bunu kim veriyor içerden bulacağım, biliyorum da. Basın yok, hiçbir şey yok, antrenman yapıyoruz akşamleyin çıkıyor. Trabzonspor’a mı çalışıyorsunuz? rakiplere mi çalışıyorsunuz? Kim veriyorsa içerden kim yayınlıyor ise bulacağım.  Kime hizmet ediyorsunuz?” dedi.

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı’nın maç sonu kulübün mahremini dışarıya aktaranlar var anlamına gelen bu açıklaması üzerine, 1967 Trabzonsporlular derneği başkan yardımcısı Sadık Tüfekçi açıklamalarda bulundu.
Sadık Tüfekçi’nin Açıklamaları şöyle,

Trabzonspor’un Başakşehir maçı sonrasında Abdullah Avcı’nın açıklamaları tüm Trabzonspor taraftarının olduğu gibi 1967 Trabzonsporlular Derneği Yönetimi olarak bizi de ciddi şekilde endişelendirdi.

Geçmişte yaşadıklarımızla hafızalarımızı tazeleyelim.

2011 yılında Şenol Güneş ile Colman arasında soyunma odasında yaşananların basına sızdırılması ile Güneş yönetimden köstebek avı başlatmasını istemişti.

2014 yılında Vahid Hoca gönderildikten sonra menajer Serkan Ünver de gönderilmişti.
Serkan Ünver ayrılığının ardından sosyal medya hesabından Trabzonspor 11’inin Barış Yurduseven tarafından ulusal basına sızdırıldığını ifade etmişti. Sonra göreve gelen Ersun Yanal döneminde Trabzonspor’da soyunma odasında Erkan Zengin ile yaşanan tartışmanın ve son olarak Kevin Constant’ın kadro dışı bırakılması olayının basına sızmasının ardından kulüpte yeniden köstebek avı başlamıştı.

Eski Teknik Direktör Vahid Halilhodzic’in, “İçerimizde ne oluyorsa bundan basın anında haberdar oluyor. Bunun önüne geçmeliyiz” diyerek sitemini dile getirdiği konuyla ilgili teknik direktör Ersun Yanal da yönetimden aynı talepte bulunmuştu.

Aynı dönemlerde transfer edilen Stephane Mbia’nın hiç kimsenin bilmediği bir zaman ve uçakla Trabzon’a indiğinde yerel basında bir kaç kişinin ve ulusal basındakilerin bir anda haberi olmasının ardından Süleyman Hurma da dönemin Başkanı Hacıosmanoğlu’na köstebek avı başlatmasını söylemişti.
Özetle 2010-2011 travması sonrasında devam eden köstebek söylemleri, tespitleri, kadro dışılar ve av mevsimi Avcı ile tekrar başlamış oldu.

ihanet şebekesini şiddetle kınıyoruz.

Trabzonspor’un başarılı olduğu ya da olacağı ya da planlamasının olduğu her dönem böyle bir durumla karşılaşması ya da ihanete uğraması sizce bir daha yaşanmaması adına afişe edilmesi gerekmez mi ?
Buradan Trabzonspor Başkanı ve Yönetim Kuruluna soruyoruz bu köstebek kim varsa uzantıları yerel ya da ulusal kimlere hangi kurumlara ulaşıyor ?
Yıllardır köstebekler ile ilgili hangi yaptırımlar yapıldı ve bu ihanetler neticesinde Trabzonspor neler kaybetti, bedeli ne oldu ve bu bedel kime ödetildi?  Gece gündüz, yağmur çamur demeden takımını destekleyen bu taraftara ulusal basın yardakçısı ya da ihanetin bir parçası olan kişiler nasıl bir bedel ödeyecek?

1967 Trabzonspor Yönetimi olarak bu köstebek avının takip edecek ilgili kişilerden hesap soracak bu işin peşini bırakmayacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

1967 Trabzonsporlular derneği başkan yardımcısı Sadık Tüfekçi

Yazar