Trabzon Girişimci Öncü Kadınlar Platformu Anneler Gününde Bir Araya Geldi

Trabzonlu Kadınlar Anneler Günü etkinliğinde biraraya geldi.

Trabzon Dernekler Federasyonu Trabzon temsilciliği ev sahipliğinde Trabzon Girişimci Öncü Kadınlar Platformu’nun düzenlediği Anneler Günü ve Kadın Dayanışması etkinliğinde Trabzonlu girişimci kadınlar bir araya geldiler. 1967 Trabzonsporlular derneği olarak derneğimizi temsilen Kadın Kolları Komisyonu başkanımız Fatma HASANOĞLU da etkinliğe katıldı.

Organizasyona katılan kadınlara kahvaltı ikram edildi.

Merhamet ve şefkatin timsali annelerimizin başımızın tacı ve en değerli varlıklarımız olduğunu söyleyen HASANOĞLU “ Anneler, varlıkları ile güç kattıkları evlatları için her zaman sığınılabilecek sıcak bir kucaktır. Bir insanın büyümesine destek olan, onunla bilgisini, sevgisini ve ilgisini paylaşan bütün güzel annelerin ve özellikle de evlatları vatan uğruna şehit vermiş annelerimizin ‘ Anneler Günü’nü’ kutluyor ve ellerinden öpüyorum” dedi.

Kahvaltıdan sonra katılan organizasyona katılan tüm annelere çiçek takdim edildi.

Bu anlamlı organizasyonu gerçekleştiren LEGDER den  Melek ÇAKIR  ve Girişimci Öncü Kadınlar’dan  Şeyda ÖZGENÇ YILMAZ hanımefendiye teşekkür ediyoruz.

Bir de günün anlam ve önemine istinaden Anneler Günü şiiri için Mimar Hatice ÖZTÜRK hanımefendiye de teşekkür ediyoruz.

Organizasyonu düzenleyen Şeyda ÖZGENÇ YILMAZ toplantı sonunda yaptığı açıklamada katılımcılara şöyle seslendi;
Toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en temel öznesi olan Türk kadını ve Türk annesi daima sevginin, dayanışmanın, şefkatin kaynağı olmuştur. Huzur ve bereket sağanağı olan Annelerimiz, ömür boyu baş tacı edilecek değerdir. Ülkemizin bekası için şehit olan tüm annelerimizi şükranla yad ediyorum. Bu duygularla, başta şehit ve gazi anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 14 Mayıs Anneler Günü’nü içtenlikle kutluyor, her birine en güzel dileklerimi sunuyorum” dedi.

Yazar