Trabzonspor’da yönetim radikal kararlar alacak

Trabzonspor’da Malatyaspor karşısında alınan 5-0’lık tarihi hezimetin yankıları sürüyor.
Bordo mavili takımda son dönemde çöküşe geçen performansının ardında çok farklı sebepler olduğu ifade edildi. Özellikle futbolcu kadrosu içerisinde bazı isimlerin yönetim ve teknik heyete farklı konulardan tavır aldığı ve bu nedenle düşük performans sergilediği öne sürülüyor..

KUCKA’NIN SIKINTISI

Edinilen bilgilere göre bu futbolculardan en önde geleni Slovak orta saha Juraj Kucka…

Kucka, geçmiş dönemlerden kalan alacakları nedeniyle kulübü FIFA’ya şikayet etmesinin ardından yönetim futbolcuyla görüşerek şikayetini geri almasını istemiş ancak olumsuz yanıt üzerine Slovak futbolcu 1 hafta kadro dışı bırakılmıştı. O dönemden itibaren yönetime tavır alan Kucka hem idmanlarda hem de müsabakalarda isteksizliği net şekilde görüldü.

AĞIR SÖZLEŞMELER YÖNETİMİ KİLİTLİYOR
Trabzonspor’da bazı futbolcuların disiplinsiz tavırları karşısında yönetimin istediği tepkiyi ortaya koyamamasının arkasında önceki dönemlerde yapılan ağır sözleşme şartlarının olduğu belirtiliyor. Yönetimin yaklaşan devre arasında bazı futbolcuları gelen teklifler doğrultusunda satmayı planladığı fakat bu oyunculara talep olmaması ve futbolculara Trabzonspor’da kazandığından daha az miktarda teklif gelmesi yönetimin işini zorlaştırıyor. Bu futbolcuların oynamasa ve kadro dışı kalsa dahi garanti ücret alacak olmaları da yönetimin ceza anlamında elini kolunu bağlıyor.

ÖDÜL VARSA CEZA DA OLACAK

Gelinen noktada bir çok futbolcunun tavrı yönetimin iyice canını sıkarken, başarılı olunması durumunda prim verilen futbolculara başarısızlık ve disiplinsizlik konularında daha ağır cezalar verilmesi gündeme geleceği öğrenildi.Takım içerisinde oluşan futbolcu gruplaşmalarını da dağıtmaya çalışan yönetimin “ Otorite sağlayacak ve kulübü koruyacak kararlar alınacak” noktasında birleştiği ifade edildi.

KARAMAN’IN HESABI TUTMADI

Bordo mavili takımda teknik direktör Ünal Karaman’ın da en büyük şikayetinin yine kadrodaki futbolcu gruplaşmaları olduğu ifade edildi. Sezon başında yönetimle yapılan görüşmede Karaman’ın önceden beri süre gelen bu sorunun üstesinden arkadaşça futbolculara yaklaşarak gelebileceğini söylediği ancak gelinen noktada planının tutmamasından şikayetçi olduğu belirtildi.

Sonuç olarak teknik heyet ve yönetimin futbolcu kadrosunda gerekirse kadro dışı başta olmak üzere radikal kararlar alınması noktasında birleştiği öğrenildi.

Yazar