YÖNETİMDE VAAT ÇOK AMA HENÜZ BİR HAMLE YOK

Trabzonspor 2024-25 futbol sezonu için planladığı kamp için, 24 Haziran Pazartesi günü Trabzon’da toplanarak çalışmalara başlayacak.

Takımımız hazırlıklarının Trabzon etabını, Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde 30 Haziran Pazar gününe kadar tamamlayacak.

Ayrıca Trabzonspor, kampın ikinci etabı için, 01 Temmuz Pazartesi günü Macaristan’a giderek 14 Temmuz Pazar gününe kadar hazırlıklarını burada sürdürecek.

Peki, transfer döneminin ilk etabınında 24 Hazıranda başlayacağını biliyoruz.

Buna göre, Trabzonspor yönetimi gelecek sezonun parolasını şampiyonluk olarak belirlediği için ve bu minvalde transferleri kampa yetiştirme planınında olduğunu göz önüne alırsak,

Kampa ve transferin başlamasına, on gün gibi çok kısa bir süre kalmasına rağmen, Trabzonspor yönetiminden henüz bir transfer hamlesi görmedik. Sadece duyuyoruz ve okuyoruz, bumudur yani.

Kadroda yabancı oyuncu fazlalığı olduğu aşikar, henüz bu fazlalığı boşaltmış bir hamle bile yokken, şampiyonluk adına yeni yapılacak olan transferlerin on gün sonra başlayacak olan kampa yetişmesi nasıl mümkün olacak çok merak ediyorum.

Eğer yeni transfer edilecek oyuncuların kampa yetiştirilmesi zor ise ve geçmişte de örneklerini gördüğümüz gibi, lig başlayana kadar tamamlanamayan transferlerin sezona adapte olmakta zorlandıklarını ve bu adaptasyon süresinin ise takımın yarıştan geri kalmasına neden olduğunu çokça tecrübe ettik.

Şimdi bu acı tecrübeyle sabit geçmiş üzüntülerimiz ve kayıp sezonlarımız ortadayken, başkanın da çok iddialı bir şekilde gelecek yıl takımı şampiyon yapmak için yaptığı plan programda, transferleri kampa yetiştireceğini söylemiş olmasına rağmen halen ciddi bir hareketlenme olmadığını görmek doğal olarak tarafları olumsuz anlamda düşündürmektedir.

Pek tabii ki acele edin, aceleyle işi berbat edin demiyoruz ancak, bugüne değin yapılan açıklamalarda transfer etmek istedikleri oyuncuları, takımın ihtiyacına binaen belirlediklerini ve bu oyuncuların %80 oranında transferinin bitirildiğini söylemiş bir yönetimden, normal olarak beklenti içerisine girmek ise gayet doğal olarak karşılanmalıdır.

Sezon açılışına ve transfer start tarihine On gün gibi kısa bir süre kaldığı için, başkan ve yönetim de transferleri büyük oranda bitirdik kamp açılışına yetiştireceğiz beyanı ortadayken ve halen bir hareketlilik yokken tarafların da, yerel basının da eleştiri yapması kaçınılmazdır.

O zaman bu eleştirilerden etkilenmeyecek, kararla yolunuza devam edecek ve sözünüzde durup gerekeni yapacaksınız demektir.

Eğer aksi bir durum olursa normal eleştiriyi geçtik, ağır eleştirilere de hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Çünkü taraftar da yerel basın da daha şimdiden Trabzonspor yönetiminde transfer adına tıs yok diye eleştirilere başladı.

Yani kısaca, Trabzonspor Başkanı ve yönetiminin gelecek sezona dair, vaadi çok ama henüz bir icraatı yok diyebiliriz.

İnşallah başkan hepimizin yanıltıp Trabzonspor’un gelecek sezon şampiyonluk hedefine yakışacak hamleleri en kısa sürede yapacaktır.

(2011’DE HANS ŞİKEYİ GÖRDÜ DE HASAN GÖREMEDİ)

Yazar