Futbolcular Trabzonspor Ruhu İle Oynasın

Sezon başından bu yana Trabzonspor hem camiayı hem de Türk futbol kamuoyunu heyecanlandıran bir grafik çizdi. İlk yarının en başarılı ekibi, ikinci yarı beklentilerin çok altında kaldı. Kalan haftalarda matematiksel olarak Trabzonspor’un şampiyonluk şansı hala vardır ve şansımız devam ettiği müddetçe, taraftarın Trabzonspor’un arkasında olacağının bilinmesini isteriz.

Trabzonspor ismi her zaman hedeflerin, en yüksek başarının ismidir. Bu sezon bizi tatmin edecek olan, büyüklüğümüze yakışan sonuç şampiyonluktur. şžampiyonluk haricinde beklentimiz Trabzonspor’un ligi en yukarıda bitirmesidir.

Taraftarımızın yeni kurulan bir ekip için aceleci olduğu bir gerçektir. Bu gerçekten hareketle, beklenti yükselmiştir. Trabzonspor takım olarak sezon içinde teknik anlamda eksikler yaşamıştır.

Bu eksiklerin bu sezondan tespit edilip önümüzdeki sezona şimdiden hazırlanılması gerektiğini düşünüyoruz. Trabzonsporun bu sezon şampiyonluğa oynamadığı kulüp yetkili ağızları tarafından da açıklanmıştır. Yönetimin sezon ortasında “Bizim şampiyonluk hedefimiz yok” demesinin, takımı demoralize ettiği bir gerçektir. Bu gerçek bugün geldiğimiz noktanın açıklayıcı bir nedeni olabilir. Söylendiği gibi sadece hocanın eksikleri yoktur. Hatta teknik direktör Ersun Yanal’ın bu dönemde yalnız bırakıldığını düşünüyoruz.

İstanbul 1967 Trabzonsporlular Derneği olarak, Ersun Yanal’ı sezon sonuna kadar sahiplenmemiz gerekiyor. Kendisinden ve oyuncularından Trabzonspor’un büyüklüğüne yaraşır neticeler beklediğimizi bilmelerini isteriz. Trabzonspor futbolcularının giydikleri formanın Trabzonspor forması olduğunu unutmamaları gerekiyor.

Trabzonspor yönetim kurulu ve başkanının da bu dönemde Ersun Yanal’a ve oyuncularına destekçi olmalarını bekliyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla…

Alaattin Hatayoğlu

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı

Yazar