Alaattin Hatayoğlu: “Başka Trabzonspor yok”

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Bordo-Mavili kulübe bu zorlu süreçte köstek değil destek olmaları gerektiğinin altını çizdi. Gazetemizi ziyaret eden Hatayoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulunurken şuanda yapılan yanlış transferlerin bedelinin ödendiğini vurguladı. Trabzonspor’da özellikle İbrahim Hacıosmanoğlu ve ardından Muharrem Usta döneminde çok fazla yanlışlar yapıldığını söyleyen Hatayoğlu, “İnşallah Ağaoğlu ve ekibi aynı yanlışları yapmaz” dedi.

Görevde olan yönetimle sürekli görüşerek uyarılarda bulunduklarını kaydeden Hatayoğlu, “Kendilerine ‘Muharrem Usta ve İbrahim Hacıosmanoğlu’nun yaptıklarını değil, yapmadıklarını yapın başarılı olursunuz’ dedim. Ve neticede toplamda 6 futbolcu transfer ettiler. 2-3 tanesi banko takımı hiç yadırgamadan oynadılar. Zaten büyük paralar vererek değil de, Trabzonspor’a uygun nitelikte olacak şekilde futbolcular alındı. Az ve öz transfer yaptığınızda bu sonuç gelir” diye konuştu.

KALİTELİ KADRO

Hatayoğlu, “Bence Trabzonspor ekonomik anlamda çok çok kötü ama futbolcu kadrosu olarak kötü bir kadrosu yok. Bu ligi götürebilecek kalitede. İnanıyorum ki ileriki haftalarda, alınan, sakatlığı olan futbolcular takıma tam monte oldukça daha da ileriye gidilecek. Trabzonspor bu sezon son 3-4 senedir yapamadığı çıkışı yapar diye düşünüyorum” dedi.

KARAMAN BAŞARIR

Alaattin Hatayoğlu, Teknik Direktör Ünal Karaman için de şöyle konuştu: “Teknik direktör olarak alınması o günkü şartlarda olumluydu ve bunu destekledim. Ünal Karaman yaklaşık 17-18 senedir teknik direktörlük yapıyor. Teknik direktörlük kariyerinde yapamadığı çıkışı Trabzonspor’da yapar diye umudum olduğunu dile getirmiştim ve bu umudumu taşıyorum. Onun başarısı Trabzonspor’un başarısı olacaktır. Birde özveri ile Trabzon’a geldi. Rıza Çalımbay ne verdiyseniz 5’de 1’ini verin demiş. Ve göstermelik bir imza atılmış. Bu bir özveridir. Trabzonspor’a bu anlayışla para konuşmadan gelen Ünal Karaman desteklenmelidir.”

İLK ÜÇTE OLURUZ

Hakemler için de konuşan Hatayoğlu, “Ankaragücü maçı hakemi Mete Kalkavan ve VAR hakemi Bülent Yıldırım’a da değinmek istiyorum. O ikili faulle beraber maçı berabere bitirdi ve 2 puanımız gitti. Galatasaray maçında belki hakemin yapacak bir şeyi kalmamıştı. Futbolumuz ile onları ezerek 4-0’lık bir galibiyet aldık. Ama hakemlerin adaletli olması gerekiyor. Çünkü Trabzonspor kolay kolay maç kaybedecek bir takım değil. Her ne kadar ilk 5 e giremeyiz denilse de ben ilk 3 ün içinde olacağımıza inanıyorum” dedi. BAŞKA TRABZONSPOR YOK Trabzonspor taraftarı bir maçla dünyanın sonu gelmiş gibi eleştiriler yapmasın. Hep destek tam destek olsunlar’ diyen Hatayoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Tabi ki kızıp, üzüleceğiz. Bu doğaldır. Ama yıpratıcı olmayalım. Özellikle yıllardır aynı senaryo Trabzonspor üzerine ulusal basında o tetikçi dediğimiz, Trabzon’u kendilerine hasım gören yazar, çizerlerin sözlerine itibar etmesinler. Biz geçmişten beri biliyoruz ki Hami Mandıralı, Gökdeniz, Fatih Tekke’nin en iyi olduğu zamanlarda hep bu futbolcular taraftarın önüne atılırdı. Şuanda da aynı şey Yusuf Yazıcı’ya yapılıyor. 20 yaşında bir çocuk taraftarın önüne atılmış durumda. Yanlışları hataları eksikleri vardır ama biz bunu kazanacağız. Ama yıpratıcı bir şekilde değil. Alttan gelen futbolcularımıza tepki göstermeyelim. Bu ulusal basının bir taktiğidir. Senin elinde iş yapmayan oyuncuları star, yıldız gösterirler. Sanki tüm maçları onlar kazanıyormuş gibi algı yaparlar. Ama gerçekten takıma uzun yıllar hizmet edecek futbolcuları da taraftarın önüne atarlar. Bunu taraftarımız görsün. Oyuncularımızı kaybetmeyip, kazanalım. Çünkü başka Trabzonspor yok. ”

HASSAS DÖNEM

Hatayoğlu: “Eskişehir gitti gidiyor. Malatya, Diyarbakır, Kayseri dahi gitti. Yerlerine çakma takımlar geldi. Maazallah Trabzonspor giderse, ikinci bir Trabzonspor olmaz. Herkes bunları dikkate alsın. Trabzonspor şuan olağanüstü çok hassas bir dönem içerisinden geçiyor. Yanlışlarıyla doğrularıyla yönetime sahip çıkalım. Bu takım bizi utandırmayacak.”

Karadeniz’de Sonnokta Gazetesi

Bunu paylaş...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email