3 istanbul takımından dost olmaz

Alaattin Hatayoğlu

1967 Trabzonsporlular Derneği Genel Başkanı Alaattin Hatayoğlu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu:

“Futbolun anlamını yitirdiği şu günlerde, bir takım açıklamalarla Trabzonspor’un kiminle dost ya da düşman olduğu noktasında bir takım tartışmalar gündeme oturmuş durumda. Bu tartışmanın tarafı olarak Trabzonspor’un dostu ya da düşmanı kimlerdir bunu en iyi biz taraftarlar yaşadıklarımızla biliriz.

Trabzonspor kulüp Başkanı Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu meşruluğunu yitirmiş Türkiye süper liginde oynayacağımız Beşiktaş maçı ile ilgili bir takım söylemlerde bulunmuş.İlk Beşiktaş Kulübünden yer istedi,Spor il güvenlik kurulu bunu reddetti.Bayramlaşmada İse Beşiktaş taraftarının içinde maçı zleyeceğini beyan etmiş,Beşiktaş camiasınıda Trabzon’da misafir etmek istediğini dile getirmiştir.Trabzonspor başkanının bir İstanbul takımı ile anlamsız bir şekilde dostluk beklentisi içinde olmasını biz anlamsız buluyoruz.Kaldı ki şikeden hüküm giymiş 2.ci takım Beşiktaş kakımıdır,mahkeme kararları ve UEFA cezaları ile tescillenmiştir.Kaldı kiTFF Başkanı Yıldırım Demirören 8 yıl Beşiktaş’da başkanlık yapmış bir o kadarda yöneticilik yapmıştır.Kupamızı verdirmeyen vermeyen Beşiktaş’lı bir federasyon başkanıdır.Temiz futbol sloganı ile yola çıktığını beyan eden sayın Hacıosmanoğlu nasıl olurda şikeden  hüküm giymiş Beşiktaş İie dostluk söylemlerinde bulunabilir.

Trabzonspor şžampiyonluklarını 3 istanbul takımı olan Fenerbahçe,Beşiktaş ve Galatasaray’I defalarca dize getirmiş tek büyüktür.Futbol dükalarına karşı başkaldırının sembolü olmuş Trabzonspor’un Bu 3 takımdan biri ile dostluk yapması Trabzonspor’un tarihine ihanettir.

Trabzonspor olarak Türkiye liginde 39 yıllık onurlu mücadelemiz sadece Fenerbahçeye karşı değil, Galatasaray’a ve Beşiktaş’a karşı da dik duruşumuzla perçinlemiş takımın taraftarlarıyız. Sayın başkan ve tüm futbol kamuoyu şunu bilsin ki bizim bu adaletsiz arenada 3 tane rakibimiz vardır ve bizim nazarımızda hiç birinin bir birinden farkı yoktur. Fenerbahçe bize ne kadar dost ya da düşmansa GalatasaraY, Beşiktaş takımları da aynı paralelde dost ya da düşmanımızdır. Biz şampiyonluk yaşadığımız o yıllarda İstanbul’daki maçlarımızda 3 takım taraftarını (Gs,Bjk,Fb) aynı tribünlere toplamış takımın taraftarlarıyız. Trabzonsporluluk farkımız ve büyüklüğümüz  bu 3 istanbul takımına karşı onurlu dik duruşumuzdandır.

Aşağıdaki video bunun ispatıdır.. Yıl 1978, yer İstanbul İnönü Stadyumu, Beşiktaş – Trabzonspor Maçı.

https://www.youtube.com/watch?v=OcyZYNEs4XA

Yazar