ERTUĞRUL DOĞAN’A DÜŞEN BÜYÜK GÖREV VAR!

Trabzonspor bu hafta sonu,
İstanbul deplasmanında bana göre çok önemli bir maça çıkacak. Başakşehir maçı.

Bu maçın lig üçüncülüğüne, gelecek yılın planlanmasına etkisi ve BJK ile oynayacağımız Süper kupa finaline yansıması adına çok kritik bir maç olduğunu düşünüyorum.

Kaç gündür sosyal medyada paylaşılan ve geçmişte tecrübe ile sabit olan, bazı maçlara olumsuz tesir eden unsurların konuşulması ve bu maç için atanan hakemin isminin Tugay Kaan Numanoğlu olduğu belli olmasıyla canımız oldukça sıkılmıştır.

Halbuki bu maçın bu kadar kritik öneme haiz olması ve bizi düşündüren pozisyonda olması, üzerine bir de endişeler yaşıyor olmamız, tamamen sevgili hocamızın Samsun deplasmanında yaptığı anlamsız rotasyon ile maçı kaybetmemizle alakalıdır.

O gün Samsun’da bu saçma rotasyonu yapmayıp maçı ciddiye alacak motivasyonu oyuncular üzerinde sağlamış olsaydı sevgili hocamız, en azından maçı kaybetmezdik ve bu haftaki İstanbul deplasmanında, üçüncülük yarışı yaptığımız Başakşehir ile çıktığımız maçıda bu kadar dert etmezdik.

(Not: Tabi taraftar olarak biz dert ediyoruz ve teknik ekiple yönetiminde dert ettiğini düşünüyoruz)

Başakşehir ile trabzon’da 1-1’lik skorla berabere kaldığımız için, bu maçı da kaybedersek 61’er puanda eşitliyoruz ve son haftayı da kazansak bile, Başakşehir’inde
son haftayı kazanması halinde ki, hiçbiri iddiası kalmayan Adana Demirspor’la oynayacak, Trabzonspor’la puanları 64’te eşitlenecek.

Böyle bir eşitlik durumunda lig sonuna gelindiğinde ikili averaja bakılacağından, doğal olarak Başakşehir’in avantajı bizden iyi olacağı için ligi üçüncü tamamlama şansını elde edecek.

Buna mukabil biz Trabzonspor’uz, muhakkak Başakşehir’i İstanbul’da yenecek kudrete güce sahibizdir, yenemezsek de yenilmeyiz diye düşünüyorum ancak, bir haftadır dolanan kötü senaryoya ve spekülasyonları da göz önüne alırsak endişelerimimiz var.

Nedir bu endişeler diye soracak olursanız, 2022 senesinde Başakşehir‘le Trabzonspor şampiyonluk yarışı yaptığı sezon, Başakşehir’in başkanının lobisinin gücünü hep beraber görmüştük.

Trabzon’da oynadığımız Başakşehir müsabakasında, ceza sahası içerisinde Nwakaeme’nin formasından net bir şekilde çekilip yere indirilmesine rağmen penaltı vermeyen hakem gürühu, Başakşehir’in Trabzon’da aldığı bu beraberlikle şampiyon olmasını sağlamışlardı.

Bunu o gün sağlayabilen bu lobi, Trabzonspor’un Türkiye kupası finali oynayacak olmasına binaen, Avrupa kupalarını nasıl olsa garantiledi mantalitesiyle,
lig üçüncülüğü nü bize bıraksın aman ne olacak ki diye basit düşünerek,

bu maçta da operasyon, ya da operasyonlar sahneye koyarak, Başakşehir‘i lig üçüncüsü yapıp, hem ekonomik gelir elde etmek, hem de, Avrupa kupalarına gitmesini sağlamak isteyebilecekleri endişesi taşımaktayız.

Bu endişemiz, maçın hakemi olarak Tugay Kaan Numanoğlu’nun açıklanmasıyla katlanmıştır. Umarız ve dileriz ki, endişe ettiğimiz durumlar olmaz, yoksa bunun faturası Trabzonspor’a çok ağır olacak diye düşünüyorum.

Nasıl bir faturadan bahsediyorum kısaca burada bahsedeyim size!

Kötü senaryo,
Başakşehir maçını Trabzonspor’un kaybetmesi akabinde, Beşiktaş ile oynayacağımız Süper kupa finalini de kaybetme olasılığı maalesef yükselmiş olacak. Ya onuda kaybedersek!

Hem Başakşehir maçını kaybedip üçüncülüğü kaybeden, hem de kupa finalini kaybedip kupayı kaybeden bir Trabzonspor’un yönetimi de, teknik heyeti de taraftar bazında müthiş kredi erozyonuna uğrayacaktır.

Bu ruh haliyle, taraftara, gözünden düşmüş unsurların gelecek yılın planlamasını yapıp, şampiyonluk yolunda hedefler koyması pek de inandırıcı gelmeyeceği için,
gelecek sezonun kaybının temelleri şimdiden atılmış olur diye düşünüyorum.

İyi senaryo ise,
Trabzonspor’un ligi üçüncü bitirip, Türkiye kupası finalini de kazanıp kupayı müzesine getirmesi durumunda, gelecek yılın planlamasının ultra motivasyonla temellerini atmış olacaklar. Bu da Trabzonspor’un en büyük kazanımlarından olacaktır.
Bu benim düşüncemdir.

İnşallah kötü senaryo değil de iyi senaryo ile karşı karşıya kalırız diye dua edip, umut bağlamaktan başka yapacağımız, taraftar olarak şimdilik bir şey yok.

Ama yönetimin özellikle başkan Ertuğrul Doğan’ın yapacağı çok şey var ve başkan üzerine düşen bu görevi, umarım bu kısa süre içerisinde gerçekleşir.

Sosyal medyada dolaşan bu spekülasyonları not edip,
2022 sezonunda Başakşehir’e kaybettiğimiz şampiyonluk da yaşadığımız o kötü kararların görüntülerini eline alıp ve son olarak başakşehir maçı için atanan hakemin neden olmayacağını çalışarak TFF’ye baskın yapması gerekmektedir.

TFF’ye bu baskınla,
sevgili Ertuğrul Doğan, TFF başkanına sunumunu güçlü yapıp, endişelerini bir bir ortaya koyarak, olasılıkları iyi anlatması gerekmektedir.

Ve Trabzonspor adına, söz konusu iki müsabakanın oynanıp sonuçlanana kadar, TFF’yi baskı altında tutması gerekmektedir.

Biz sadece gördüklerimizi, yaşadıklarımızı, tecrübelerimizi ve endişelerimizi buradan yazarak dile getirebiliyoruz.
Başka da yapacağımız bir şey yoktur.
Umarım her şey Trabzonspor’un lehine olur.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

Yazar