İşte Dost, İşte Düşman!

1967 Trabzonsporlular Derneği Genel Başkanı Alaettin Hatayoğlu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu:

“Futbolun anlamını yitirdiği şu günlerde, bir takım açıklamalarla Trabzonspor’un kiminle dost ya da düşman olduğu noktasında bir takım tartışmalar gündeme oturmuş durumda. Bu tartışmanın tarafı olarak Trabzonspor’un dostu ya da düşmanı kimlerdir bunu en iyi biz taraftarlar yaşadıklarımızla biliriz.

Sayın başkanımızın Burak Yılmaz’ın Galatasaray takımına transferinden sonra söylediği Galatasaray bundan sonra Fenerbahçe ile birlikte düşmanımızdır sözünün eksik olduğunu geçmişten bu yana Galatasaray’ın da aynı Fenerbahçe takımı gibi bize dost ya da düşmanlığı yıllardır hep aynı pararaldedir.

Trabzonspor olarak Türkiye liginde 38 yıllık onurlu mücadelemiz sadece Fenerbahçeye karşı değil, Galatasaray’a ve Beşiktaş’a karşı da dik duruşumuzla perçinlemiş takımın taraftarlarıyız. Sayın başkan ve tüm futbol kamuoyu şunu bilsin ki bizim bu adaletsiz arenada 3 tane rakibimiz vardır ve bizim nazarımızda hiç birinin bir birinden farkı yoktur. Fenerbahçe bize ne kadar dost ya da düşmansa Galatasaray da, Beşiktaş takımları da aynı paralelde dost ya da düşmanımızdır. Biz şampiyonluk yaşadığımız o yıllarda İstanbul’daki maçlarımızda 3 takım taraftarını (Gs,Bjk,Fb) aynı tribünlere toplamış takımın taraftarlarıyız. Ekteki fotoğraf bunun ispatıdır..Yıl 1978, yer İstanbul İnönü Stadyumu, Beşiktaş – Trabzonspor Maçı.”

1967 Trabzonsporlular Derneği

Alaettin Hatayoğlu

Yazar