Bu şžansın Adı Şenol Güneştir

Dernek Logo

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, teknik direktörümüz şženol Güneş ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Hatayoğlu, teknik direktör şženol Güneşâ€™in camiadaki önemine vurgu yaptığı açıklamada, tecrübeli teknik direktöre her şartta destek olacaklarını, herkesin de destek olması gerektiğini söyledi. Alaattin Hatayoğlu’nun açıklaması şöyle:

Arsen Wenger 1996 yılından beri Arsenal’in başındadır. Alex ferguson 1986 yılından beri M. United’ın başındadır. Alex Ferguson’un Manchester United’ın başına geldiği 1986 yılından beri yani son 24 yılda Trabzonspor tam 28 kere Teknik direktör değiştirmiştir; ve Trabzonspor’un bahsettiğimiz son 24 yılda tek bir şampiyonluğu yoktur.

Sadece bu tabloya bakılarak Trabzonspor’un istikrâra ne denli ihtiyacı olduğu anlaşılabilir. Bugün yönetimsel bazda yaşanan tüm zaafiyetlere rağmen, Trabzonspor’un çok büyük bir şansı vardır.

Bu şansın adı şženol Güneştir.

çünkü şženol Güneşâ€™in kariyerine bakıldığında şu an Türkiye’de görev yapan hocalar içinde tartışmasız en başarılı olanıdır. şženol Güneş Trabzonspor’un bütün şampiyonluklarında kalesini korumuş, halen kırılamayan rekorlara imza atmıştır. şženol Güneş şžampiyon olamadığımız son 26 yıl içinde de bizi şampiyonluğa en çok yaklaştıran hocadır.

şženol Güneş Trabzonsporlular için sözleşme karşılığı görev yapan herhangi bir hoca değildir. Bizden biridir. çoğu yöneticimizden çoğu taraftarımızdan daha fazla Trabzonludur, Trabzonsporludur.

Trabzonspor camiası zor bir camiadır. Bunu herkes bilir. Trabzonspor’un hocası kim olursa olsun camiada tartışılacaktır. Bu açıdan bakıldığında da şženol Güneş camianın hemfikir olabileceği yegane isimdir. Kısacası iyiden iyiye endüstriyelleşmiş futbol dünyasında Trabzonsporlu şženol Güneş takımımızın başına gelebilecek en iyi hocadır.

şženol Güneş bizim Alex Ferguson’umuz, Arsen Wenger’miz olsun.

Bizler tüm bu gerçekler ışığında düşünerek şženol Güneş’e sonuna kadar sahip çıkacağız. Bizler inanıyoruz ki, Trabzonspor kulübünde futbol altyapıdan A takıma kadar şženol Hocaya teslim edilir, şženol Hoca tarafından kurgulanırsa, Trabzonsporumuz önümüzdeki yıllara umutla bakabilecektir. Bizler için futbolcuların, yönetimlerin değişmesi çok da önemli değildir. Yeter ki şženol Hoca değişmesin ve futbol şubesi her zaman onun kurguladığı şekilde devam etsin. Biz diyoruz ki şženol Hoca ile gerekirse 30 yıllık sözleşme imzalansın.

Başarıya aç taraftarımıza da sesleniyoruz. Karadenizliyiz… Genlerimizde acelecilik var… Ancak her ne olursa olsun herşey kötüye gitse bile şženol Hocaya sahip çıkalım… Alex Ferguson 1986 yılında Manchester’in başına geldiğinde takım 20 yıldan uzun bir zamandır şampiyon olamamıştı. Taraftarlar şampiyonluğa açtı. Alex Ferguson da görev yaptığı ilk 7 yılda, yani 1993 yılına kadar takımını şampiyon yapamadı. Ama Manchester yönetimi Ferguson’u kovmadı. çünkü hocanın bu 7 yılda geleceği kurduğunu biliyorlardı. Daha sonra bilindiği gibi Ferguson’lu Manchester Dünyanın en zor liginde 1993 yılından 2009’a kadar geçen 16 yılda tam 11 kez şampiyon oldu.

Manchester United’in başkanının, yöneticilerinin adını kimse bilmez ama Alex Ferguson’u tüm dünya tanır. Keza Arsenal başkanını da kimse tanımaz ama Arsen Wenger’i herkes bilir. Bizler de 20 yıl sonra yöneticilerin başkanların, istifaların, iç çekişmelerin değil şženol Hocanın ve başarılarının konuşulduğu bir Trabzonspor istiyoruz.

Bu nedenle de sonuna kadar şženol Güneş’e sahip çıkacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Yazar