Taraftarın Final Maçı

Kayserispor deplasmanında zorlanmadan istediğini alan Trabzonspor,

24 Nisan Çarşamba günü,

Ziraat  Türkiye kupası yarı finali ilk ayağında, saat 20:30’da evinde

İstanbul ekibi Fatih Karagümrük’ü ağırlayacak.

Avrupa ligleri için, Süper Ligde üçüncülüğün tabiki önemli olduğu bir yerde,

Türkiye kupası finalini oynayıp, kupayı kazanarak UEFA ligine direkt katılmak pek tabiki çok çok daha önemli.

F. Karagümrük maçının bahse konu önemini, teknik heyet gibi oyuncularda iyi biliyor ve ona göre bu maçın ilk ayağını oynayıp,

ikinci maça turu bırakmayacak skor elde edeceklerine onlar inanıyor, biz taraftarlarda inanıyoruz.

Trabzonspor’un Fenerbahçe derbisinden sonra aldığı dört iç saha maçında seyircisiz oynama cezası bu maçta uygulanmayacak.

Ve sezonun son iç saha ve en önemli maçı olması hasebiyle, ayrıca, hocamız Abdullah Avcı’nın ısrarla daveti üzerine, Karagümrük maçına mazeretsiz, tribünlerin full doldurulması elzem olmuştur.

Abdullah hocanın, Kayserispor müsabakasında arka adale sakatlığına sebep oynatmadığı Trezeguet’in, inşallah Karagümrük maçına yetişeceği ve uzun zamandır sakat olan ancak, Kayserispor müsabakasında yedek soyunup riske edilmeyen Onuachu’nun bu maçta süre alabileceği beklenmektedir.

Sakatlıktan dönen oyuncuların ve formda oyuncular Meunier, Mendy, Vişça, Pepe ve E.Destan’ın katkıları ve iyi oyunlarıyla Karagümrük maçında istediğimiz skoru rahat alacağımızı düşünüyorum.

Kısaca,

Bizim adımıza, kupada final için işi bitirebileceğimiz tek ve en önemli iç saha, yani taraftarın final maçı olacak olan maçta, takımı yalnız bırakmazsak, kadro tamamlanmış olur ve takımla birlikte hücum, takımla birlikte defans yaparak, istediğimiz sonuçla maçı tamamlarız.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

Yazar