Federasyon Bu Soruyu Cevaplasın

Alaattin Hatayoğlu

1967 Trabzonsporlular derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, şampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor ve Bursaspor’un gündüz maçları oynamasına rağmen Fenerbahçe’nin bu sezon gündüz maçı oynamamasına dikkat çekti.

Hatayoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Trabzonspor’un özellikle evinde oynadığı gündüz maçlarında puan kaybettiğine dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı:

“2010- 2011 sezonunda Trabzonspor 9 defa gündüz maçı yapmış ve kaybettiği puanların büyük bölümü bu maçlarda. Fenerbahçe ise son haftaya kadar hiç gündüz maçı yapmamış. Ne kadar ilginç bir tesadüf değil mi?

Keza şžampiyonluğun diğer adayı Bursaspor da Maçlarının büyük bir bölümünü Gündüz Maçı Oynamıştır.

2009-2010 yılında Fenerbahçe 4 gündüz maçı yapmış ve 2 galibiyet, 2 malubiyet almış, 2008- 2009 yılında 2 maç yapmış 2 side berabere bitmiş.

Bu arada bu tablodaki 6 maçın sadece 1 tanesi İstanbul’da oynanmış.

Ben neden Fenerbahçenin bundan önceki son iki sene dahil sadece bir kere kendi sahasında olmak üzere toplamda 6 gündüz maçı yaptığını, hele hele bu sene neden hiç gündüz maçı yapmadığını merak ediyorum.

Bu konu sadece ticari yayın kaygısı ile açıklanamaz. Futbolcuların maçları devamlı akşam oynaması bir avantajdır. Merak ediyorum Fenerbahçe üst üste 2 maçı gündüz oynasın futbolcuların ne kadar konsantre olabileceğini görelim.

Bu konunun incelenmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Yazar