Trabzon Dernekler Federasyonu Trabzon Evi Açıldı

Trabzon Dernekler Federasyonu Trabzon Evi Hayırlı uğurlu  olsun.

Mekânın fiziksel boyutuyla birlikte somut olmayan süreçleri de vardır. İnsan tarafından anlamlandırılan mekân; yer, kimlik, vatan ve yuvaya dönüşen bireyi toplumsal kimliği oluşturan içinde bulunulduğu sürece yabancılık hissedilmeyen çok yönlü bir perspektiftir.

Mekan sosyal, siyasal, ekonomik, güç ilişkileri ve psikolojik olgulardan bağımsız değildir. Mekâna farklı anlamlar yükleyerek onu tanınan, kendisine aidiyetlik hissettiği bir kültüre dönüştürür. Bu sebeple Hepinizin bildiği gibi mekanın insan üzerinde insanın mücadelesi ve motivasyonunda dönüştürücü etkisi vardır.

Hatırlarsanız Trabzonspor Avni Akerden Akyazıya gittiğinde taraftarlarımızın profili ve mücadele şekli de değişmiş taraftarlarımız öğrenilmiş çaresizlik girdabından kurtulup daha özgüvenli ve dinamik bir profile bürünmüştü.

Sevdamız Şehr-i Trabzonun özne olacağı projeleri gerçekleştirilemek için nitelikli ve kaliteli insan kaynağına ve bu sevdaya inananlara ihtiyacımız var.

Trabzon un kaliteli, eğitimli, liyakatli, ehliyetli ve sadakatli insanının birleşeceği büyük bir güç olacağı, Trabzon’un tarihi mirası, tarihi birikimi, medeniyeti ile ilgili derdi olanların kollektif bir kültür inşa edebileceği yer olmasını ümit ediyorum.

Bir çok Trabzon derneğini çatısı altında toplayan Trabzon dernekler federasyonun üyesi bir derneğin 1967 Trabzonsporlular derneğinin başkanı olarak bireysel faaliyetlerden çok örgütlü çabaların bizleri başarıya ulaştıracağına inanıyoruz. Buna katkı vermeye şehrimiz, memleketimiz, medeniyetimiz ve Türkiyemiz için üzerimize düşen her şeyi yapmaya her zaman hazırız.

Dünyada en çok Trabzonlunun yaşadığı İstanbul’da Müslüman ve Türkiye Cumhuriyeti kimliğinin yanıda Trabzon alt kimliğini oluşturmak için açtığımız bu mekanın etkisi bahsettiğim bu kollektif kültürü oluşturmamızda yan yana omuz omuza bir ve beraber olmamızda çok büyük etkisi olacağından eminim.

Emeği geçen sayın genel başkanımız değerli dostum İsmail Şatıroğlu’na tüm yönetim kurulu üyelerine Bakan ve milletvekillerimize belediye başkanlarımıza ve katkı sağlayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.
Rabbim hayırlı, uğurlu etsin.

1967 Trabzonsporlular Derneği başkanı Yusuf Ünal

Yazar