Hatayoğlu, ” Trabzonspor’a Başkan Olmak Bedel Ödemektir.”

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor’un siyasi partiler üstü bir kurum olduğunu belirterek, Trabzon’un Olağanüstü Genel Kurula hazır olmadığını belirterek, kongrenin zamansız olduğunu söyledi. Hatayoğlu, Trabzonspor’a başkan olmak ve yönetici olmak bir bedel ödemektir bu bedeli ödeyebilecekler aday olsunlar ifadesini kullandı.

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor’un 25-26 Mayıs tarihleri arasında yapacağı olağanüstü genel kuruluyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu, Trabzonspor camiasının genel kurula hazır olmadığının belirten Hatayoğlu, “Sayın Sadri şžener, taraftarın gazını alma adına Akhisar Belediyespor maçı sonrası böyle bir karar aldı. Bu bana göre taraftarı tepkisini, camiadan yükselen sesleri dindirmek adına yapılan bir maneevraydı. Ben bu kongrenin zamansız olduğunu düşünüyorum. Hazırlıksız bir dönem. Bana görev mevcut yönetim bu işi aralık ayına kadar getirmeliydi. Göreve gelecek olan yeni yönetiminde bu tabloda transfer yapacak durumu yok. Enkaza dönmüş futbolcu kadrosunu yenilemekle mücadele içinde olabilir. Bu süreçte bu kongreden sağlıklı bir yapının çıkacağını tahmin etmiyorum.”dedi

Başkan adayları gerek İstanbul, gerekse Trabzon’da nabız yokladığını belirten Hatayoğlu, “Bizim gözlemimiz şudur ki; Trabzon bu şartlarda genel kurula hazır değil. şžehirde bölünmüşlüğün yanı sıra belli bir oranda da belirsizlik söz konusu. Kimileri iyi niyetle, kimileri de ‘Biz olalım’ mantığı ile yönetimlerde yer alma peşinde. Gerçek anlamda aday olması gerekenlerin köşelerine çekildiğini ve gelişmeleri izlediğini gözlemledim. Mevcut adaylarla kongreye gidilmesi halinde kötünün iyisini seçeceğiz. Başkan ve yönetici aday adayı enflasyonu yaşanıyor. Bu işi yapabilecek ciddi adayları köşelerinde oturduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Hatayoğlu, Trabzon’da bir takım oluşumlar ve gruplar yönetimi belirleyici olup yönetimin etkin yerlerinde olmanın peşinde. olduğunu belirterek, “Gerçek anlamda kulübü yönetmeye aday olacaklar başkanı da kendi oluşumu içinden çıkartmalı ve plan projelerini kamuoyu ile paylaşarak göreve gelmeli. Trabzonspor, Trabzon’dan yönetilmeli. Hayatında Trabzonspor camiası içinde bulunmamış insanlar, Trabzonspor’un maçlarına bile gitmeyen ve sokakta görülse tanımadığımız kişilerin kongre zamanları başkan adayları olarak ortaya çıkmaları sadece ve sadece makam ve koltuk için Trabzonspor’u hatırlayanları kabul etmiyoruz. Siyasetin ve birilerinin dizayn ettiği başkan ve yönetimlere oy vermeyeceğimizi açık yüreklilikle ifade etmek isterim” dedi.

Trabzonspor taraftarının hayır diyemeyeceği bir aday etrafında birleşilmesi gerektiğini belirten Hatayoğlu, sözlerini şöyle tamamladı, “Kulübümüzün Trabzon, İstanbul diye ayrıştırılmaya çalışılmasına Trabzonsporlu olan herkesin karşı çıkması gerekmektedir. Trabzonspor’a ne veririmden çok ne alırım diye düşünenlerin Trabzonspor’un yakasından düşmesi gerekiyor. Menfaat için kulübün içine girmek isteyenler camiadan temizlenmeli ve bu insanlara başkan ve yönetim adayları pirim vermemeli. Bu niyette olanlara karşı temiz eller operasyonu yapılmalı. Bu kongre kesinlikle bu sürecin başlangıcı olmalı. Trabzonspor hiç kimsenin çiftliği de, kendi egolarını tatmin edecek yerde değil. Bizim oyumuz icazetli gelenlere ve birilerinin ortaya çıkarttığı adaylara değil, Trabzonspor’a olacaktır. Trabzonspor’a başkan olmak ve yönetici olmak bir bedel ödemektir. Bu bedeli ödemeye hazır olanlar aday olsunlar” dedi.

Yazar