Ünal Karaman’ın Antalyaspor Maçı Sonrası Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, Spor Toto Süper Lig’in 27. haftasında oynanan ve 4-1’lik galibiyetimizle sonuçlanan Antalyaspor maçı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kazandığımız için mutlu olduğunu ifade eden Karaman, “Bu galibiyet camiamıza hayırlı olsun. Lige verilen bu kadar aradan sonra oyuncularımın çoğunlukla futbolun doğrularını yapmaya çalıştığı bir müsabaka oldu. İlk yarıda özellikle yediğimiz gol ve devamında verdiğimiz bir pozisyon var. Zaten iç sahada oynadığımız bütün rakipler bize karşı benzer tarzlarla bir oyun anlayışı içerisinde oluyorlar. Bu bizde kısmi bir şok oluşturdu. Kaçırdığımız pozisyonlar da dâhil olmak üzere futbolun doğrularını yapan, inanan her yönüyle maçı yaşayan oyuncu grubum vardı. Analarının ak sütü gibi helaldir, hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir basın mensubunun lige verilen aranın ardından takımda rehavet oluşmaması için ne gibi önlemler alındığı yönündeki sorusuna Ünal Karaman, “Benzer sorunları hem iç saha hem de deplasman takımları yaşayabilirler. Fakat maç geneline baktığınız zaman biz sezon başından beri süregelen bir oyun alışkanlığımız var. Biz futbol oynayan bir takımız, futbolun güzelliğini saha içinde yapmaya çalışan bir takımız. Aksini zaten beceremiyoruz. Bizim oyuncu karakterimiz farklı bir durumu ortaya koymaya müsait değil. Biz gol yediğimiz anda bile herhangi bir rehavet değil, maçı alabileceğine olan inancıyla futbolun doğrularını yapmaya çalışıyorduk. İlk yarıda bizim için kısmi bir eksik vardı. Özellikle ikinci bölgede rakibin bize etkili pres yapıp top kazanmaya çalışıp onlarla kontra geleceğini düşünüyorduk. O bölgelerde biraz rakibe mesafeli olduk. İkinci yarı o mesafeyi biraz daha daraltıp, topun olduğu bölgede kaybedilen toplarda baskıyı arttırınca zaten bu tempoya, bu pas trafiğine hiçbir takımın dayanma durumu ve gücü söz konusu değildi. Biz bugün bunu yaşadık. Dolayısıyla bir rehavetimiz yoktu, bir hazırlığımız vardı. Dolayısıyla bunun için ekstra motivasyona gerek yok çünkü oyuncularımız sezon başından beri ciddi bir mücadele veriyorlar. O mücadele içerisinde sağlam bir duruş gösteriyorlar. Artık ne istediğimizin farkındalar. Bu camianın onlardan ne beklediğinin farkındalar. Böyle güzel bir oyun, güzel oyundan sonra futbolu özlemiş taraftarımıza da güzel bir skorla cevap verdiğimiz için şahsım adına, camiam adına ben de çok memnun oldum” diyerek yanıt verdi.

Yazar