Ünal Karaman’ın Başakşehir Maçı Sonrası Açıklamaları

Süper Lig Cemil Usta Sezonunun 9. haftasında oynadığımız ve 2-2’lik beraberlikle sonuçlanan Başakşehir karşılaşması sonrası Teknik Direktörümüz Ünal Karaman basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İzleyenlerin keyifli bir müsabaka izlediğini belirten Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, “Biz teknik adamlar için böyle müsabakalar zordur. Bu zorluğu biz de yaşadık, rakip teknik adam da yaşadı. Her şeye rağmen son dakikada da olsa maçı bırakmayan, saha içerisinde kendi yeteneklerince güçlerini ortaya koyan oyuncularımı tebrik ediyorum. Başakşehir takımı çok iyi oyunculardan kurulu bir takım, kulübesi de oldukça zengin. Onlarda futbol adına güzel şeyler yaptılar, onları da tebrik ediyorum” dedi.

Bir basın mensubunun sakatlıklarla ilgili olarak yönelttiği soruya ise Karaman “Sezona başlarken de bazı bölgelerle alakalı daha farklı alternatifler oluşturabilirdik, onda eksik kaldık. Şu oyuncu eksik demek diğerlerine karşı haksızlık olur. Bunu bir bütün olarak ele almak lazım. Ben sadece benim takımımda değil hiçbir takımda hiçbir futbolcunun sakatlık yaşamasını istemiyorum. Futbolcular sağlıklı olsun, camialarına hizmet etsin. Fakat; biz bugün sahaya üç tane oyuncu koyuyoruz sonradan. Bu oyuncular 21, 22, 23 yaşlarında. Hepsi genç oyuncular. Elbette bunun zorluklarını yaşıyoruz ama bulunduğumuz makam mazeret üretme yeri değil. Bazen kriz dediğimiz ortamlarda gençler fırsata çevirebilecek şanslar yakalıyor. Türk sporuna hizmet etmeye çalışıyoruz. Elbette ki saha içerisinde olmayan, kaybettiğim her oyuncuya önce insan olarak üzülürüm, onun ötesinde camianın teknik adamı olarak üzülürüm. Hiçbir tane oyucuyu kaybetme lüksümüz yok, hepsine ihtiyacım var. Hepsi bu rekabet ortamı içerisinde bana elzem; gerekli olan oyuncular” diyerek yanıt verdi.

Yazar