Ünal Karaman’ın Fenerbahçe Maçı Sonrası Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, Süper Lig Cemil Usta Sezonunun üçüncü haftasında deplasmanda oynadığımız ve 1-1’lik sonuçla tamamlanan Fenerbahçe maçı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Oyuncularımızı mücadelelerinden dolayı kutlayan Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, “8 Ağustos’tan beri Avrupa Kupası da dahil olmak üzere hemen hemen aynı oyunculardan faydalandığımız bir kadromuz var. Bu tabii sezon başı antrenmanlarından sonra, o yorgunluğun arkasından bize biraz ağır gelmesine rağmen oyuncularımızın pes etmemesi bizi bugünlere taşıdı. Ben oyuncularımın hepsine teşekkür ediyorum. Bu hava şartlarında, bu seyahatlerde, benzer oyuncuları kullandığınızda bazı zorluklar yaşayacaksınız. Biz de bu zorlukları yaşadık evet ama çok ciddi tahribat almadan inşallah bu dönemi geçireceğiz. Milli aranın bize çok çok iyi geleceğini düşünüyoruz. Hem çoğunlukla kullandığımız oyuncuların dinlenme imkanı olacak hem de aramıza katılan arkadaşlarımızın antrenman eksiği tamamlanacak. Umuyorum ki takım kimyası noktasında gelen arkadaşlarımızın da bize hem fiziksel hem de zihinsel katılımlarıyla daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Tekrar oyuncularımı vermiş oldukları mücadeleden dolayı kutluyorum” dedi.

Ortaya çıkan sonuçtan memnun olduğunu belirten Ünal Karaman, “Uzun bir aradan sonra Avrupa Ligi’ne kalmak azımsanacak bir başarı değil. Mevcut kadro içerisinde faydalandığınız destek oyuncularının haricinde bize ciddi anlamda katkı yapmış önemli oyuncuları kaybettik kadromuzdan. Dolayısıyla ortaya çıkan sonuç asla beni rahatsız eden bir sonuç değil. Deplasman beraberlikleri, içerideki galibiyet ve Avrupa Ligi’ne katılmış bir Trabzonspor benim için tatmin edici bir ortamdır. Biz Uğurcan’a geçtiğimiz yıl Fenerbahçe maçında forma vermiştik. Zaman zaman oyuncularda dalgalanma olacak, kötü goller yiyecekler ama bizim oyuncularımız her zaman için özgüven içerisinde sahada kalmaya gayret gösteriyorlar. Uğurcan bugün iyi bir müsabaka çıkarttı. Genç oyuncumuz Koray forma giydi, sahne aldı. Bu oyuncularımız oynaya oynaya kendilerini geliştirecekler, takımlarına ve ülke milli formamıza destek verecekler. Ben milli takıma giden bütün oyuncularıma başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Trabzonspor – Fenerbahçe rekabetine ve şampiyonluk hedefine yönelik gelen bir soruya ise Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, “Bir şeylerin değişmesi lazım. Sonuçta spor yapıyoruz ve sporun ruhunda adil oyun diyoruz. Bir şeyler yaşandı ve iki camia açısından da kırgınlıklar söz konusu olabilir. Biz, uygun olan en makul çözümle beraber sporun ruhuna yakışır bir tavırla rakiplerimizle mücadele etmek istiyoruz. Sırtındaki forma, rengi ne olursa olsun bizim bakışımız bu yönde. Biz geçtiğimiz yıl lig bitiminde Fair Play sıralamasında derece yapmış bir takımız. Bizim hiçbir rakibe karşı bir saygısızlığımız olmaz. Biz sahaya çıkar mücadelemizi veririz. Bu hangi şehirde olursa olsun bizim için fark etmez. Biz yine bildiğimiz ve inandığımız doğruları yapmaya gayret edeceğiz. Diğerleri o camianın vicdanıyla, yaptıkları ve yaşadıklarıyla değerlendirilir. Bizden saha içinde de saha dışında da hep futbolun doğrularını bulacaksınız. Şampiyonluk belirli bir hazırlığın içerisinde yapılması gereken bir hamle. Evet, Trabzonspor geçen seneden çok ciddi borç ödedi. Borç ödeyerek yarıştı. Transfer yasağı olmasına rağmen kendi çocuklarıyla yarıştı. Onlarla beraber bir noktaya geldi. Bir bütünlük oluşturdular, aile bütünlüğü oluşturdular ve mücadele ediyorlar. Ben daha önce de söyledim, “ben olacağım” demek diğer rakiplerimi yok saymadık. Ben diğer rakiplerime de saygı duyarım ama önce kendi camiama saygı duyarım. Bu saygı bizi bir noktaya taşıyacak, bu bizi nereye taşıyacak hep birlikte sezon sonu göreceğiz. Şampiyon olacağız deyip de çok farklı bir noktada beni bulamayacaksınız. Hangi maçı oynarsak oynayalım mutlaka kazanma adına, futbol doğruları adına sahada olacağım. Lig bittiğinde ya da götürebildiğim nokta nereye kadarsa hep düzgün ve sporun ruhu içerisinde bir duruşla mücadele edeceğiz” diyerek yanıt verdi.

Yazar