Ünal Karaman’ın Kayserispor Maçı Sonrası Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında deplasmanda 2-0 mağlup ettiğimiz Kayserispor maçı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kazandığımız için çok mutlu olduğunu ifade eden Karaman, ”Kazandığımız için mutluyum. İlk yarı itibariyle değerlendirecek olursak, belki bizim oynadığımız pas oyununun biraz altında kalabiliriz ama ikinci yarı daha derli toplu, daha ne yaptığını bilen, daha pozisyon üreten bir Trabzonspor takımı vardı. Israrla bu oyunu devam ettirdiğiniz anda da mutlaka bunun sonucunu alıyorsunuz. Biz de maçın sonlarında bulduğumuz gollerle maçı kazandık. Bir maçı bitiriyorsunuz, önümüzdeki maçın odağı anında başlıyor. Tabii, biz arada kupa maçı oynayacağız. Devamında oynayacağımız ilk lig maçımız bu tarz müsabakaları biraz daha taçlandıracak. Onun için coşku yaşamayacağız, ekstra abartı göstermeyeceğiz, yine işimizi yapmaya devam edeceğiz, bu disiplinle götürebildiğimiz süre içerisinde götüreceğiz.” dedi.

Bir basın mensubunun ”Malatyaspor mağlubiyeti ve kadronuzda eksik oyuncular olmasına rağmen Trabzonspor’un başarı grafiğindeki yükselişini neye bağlıyorsunuz?” sorusunu ise Teknik Direktörümüz Ünal Karaman şu şekilde yanıtladı;

“Bizim Malatyaspor maçındaki almış olduğumuz sonuç, oynamış olduğumuz oyunun karşılığı değildi. Öncelikle onun adını koyalım. Bazen futbolda doğru şeyler, doğru işler yaparsınız ama sonuç talihsizliği yaşarsınız. Biz Malatyaspor müsabakasında böyle bir talihsizlik yaşadık. Neredeyse kalemize gelen 6 topun 5’i gol oldu. 1 tanesini de oyuncumuz çıkardı içerden ama oyun olarak, pozisyon olarak baktığınız zaman bizleri ümitsizliğe iten bir şey yoktu. Onun ötesinde, biz mutlak hamle yapalım da bu oyuncuyu gönderelim, o öyle yapıyor, böyle yapıyor tarzından daha ziyade, biz sorunlara odaklanmadan daha çok kendi işimize odaklanıyoruz. Her oyuncu bizim evladımızdır. Biz o şekilde bakar, o gözle görürüz. Tabii, takım oyunu oynuyorsunuz, bireysel spor yapmıyorsunuz. Takım oyununda zaman zaman hoş olmayan şeyler yaşadığınız taktirde gereğini yapmak durumuna mükellefsiniz. Çünkü bu birey işi değildir. Bir camiayı temsil ediyorsunuz ve o camianın temsili karşılığında da mutlaka gereğini yapmakla mükellefsiniz. Onun için sizi bu görevde tutuyorlar. Evet, Malatya maçından sonra yöneticilerimle konuştum. Bu sizi rahatlatacaksa sonuç anlamında, sağ olsunlar onlar da bir duruş gösterdiler. Herhangi bir sorunumuz olmadı. Ekstra biz şunu bunu yaptık, oyuncuları gönderdik, dışarıda oyuncu bıraktık tarzında konuşup da hem bugünü farklı bir noktaya, hem o oyuncularımızı farklı bir noktaya çekmek istemiyorum. O benim karakterim için uygun bir tavır değil. Keşke arkadaşlarımız onları yaşamasalardı. Keşke takımın bütünlüğü içerisinde biraz daha desteğini ve samimiyetini bizden esirgemeselerdi. Ama keşke dediğiniz anda bunları sıralar gidersiniz. Onun için geçmişe yönelik çok fazla yorum yapmakta fayda görmüyorum. Biz takımımız adına mutlak doğru neyse o doğrular üzerinden yürüyoruz. Kişilerin problemlerinden daha ziyade, camianın bir adım daha öteye nasıl gidebilirin hesabını yapmaya gayret gösteriyoruz. Bütün çabamız da o yönde. Ayriyeten, Kayserispor takımı için de bir şeyler söyleyeyim. Gerçekten çok yetenekli oyunculara sahipler. Çok ümitsizliğe kapılmalarını gerektirecek bir durum değil. İnşallah onlar da en yakın sürede toparlarlar. Başarılar diliyorum.”

Yazar