Ünal Karaman’ın Rizespor Maçı Sonrası Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, Süper Lig Cemil Usta Sezonunun yedinci haftasında deplasmanda oynadığımız ve 2-1’lik galibiyetimizle sonuçlanan Çaykur Rizespor maçı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galibiyetin camiamıza hayırlı olmasını dileyen Ünal Karaman, “Bugün şartlar açısından bakıldığı anda iki taraf için de oldukça zor bir ortamda mücadele edildi. Saha içerisinde futbol adına olumlu işler yapmaya çalışan iki takımı da tebrik ediyorum. Bizim açımızdan bakıldığında ideal bir dinlenme süresinin altında bir süreyle Rizespor maçında ısınmaya çıktık. Elbette ki bu tarz zorluklar olacak diye biz sezon başlarını yoğun antrenman programıyla geçiriyoruz. Bizim açımızdan sevindirici olan şu; bu ağır şartlara rağmen hiçbir zaman oyundan kopmayan ve her şartta futbol oynamaya çalışan, her şeyden de önemlisi mücadeleyi bırakmayan bir oyuncu grubumuz vardı. Tebrik ediyorum. Camiamıza da hayırlı olsun. Rizespor’a da bundan sonraki müsabakalarda başarılar diliyorum” dedi.

Bir basın mensubunun maç trafiğine ve yorgunluğa yönelik sorusuna ise Ünal Karaman, “72 saat ideal dinlenme süresidir, biz 66 saatte ısınmaya çıktık. Biz ilk Milli maç arasında 23 günde 7 maç oynadık, bu Milli maç arasında ise 21 günde 6 maç oynadık. Dolayısıyla takdir edersiniz ki rotasyon yapma şansımız da fazla olmadı. Belli oyunculara gereğinden fazla yüklendik. Geçen hafta helallik istemiştik, yine aynı şeyleri söylüyorum. Onlarla gurur duyuyorum, çok teşekkür ediyorum onlara. Şu gerçeği asla unutmuyoruz; biz bize inananlarla birlikte, bir avuç insan, bir avuç oyuncu ne kadarsa onun sayısı, onlarla birlikte bir direniş gösteriyoruz, ayakta duruş gösteriyoruz. Bunu takdir edenler olursa ne ala; ama gerçekten bu şartlarda maçın sonuna kadar ayakta kalan oyuncu grubu özel bir alkışı hak ediyor. Tebrik ediyorum onları” diyerek yanıt verdi.

Filip Novak’ınsağlık durumuyla ilgili olarak ise Teknik Direktörümüz Ünal Karaman “Maç öncesinde de hafif bir ağrısı vardı, bugün hatta kontrol filmleri çektirdik. Maç içerisinde ağrısı olunca riske etmedik. Sağlık ekibimiz bu konuyla alakalı sizleri gerektiği zamanda, gerektiği şekilde bilgilendirecektir. Umarım kötü bir şey olmaz” açıklamalarında bulundu.

Trabzon ve Rize şehirleri arasındaki gerginlikle ilgili olarak yöneltilen soruya ise Ünal Karaman, “Biz bütün dünyayla barış içerisinde yaşamayı düşünen bir milletken aynı denizi, aynı toprağı, aynı havayı paylaşan ve birbirinden güç alması gereken iki komşu kentin farklı şekilde anılması bir kere insan olarak beni çok rahatsız ediyor. Sporsever olarak da rahatsız ediyor. Rizeliler benim kardeşim, farklı düşünmüyorum. Ben Allah için seviyorum. Hem insanını seviyorum, hem doğasını ve toprağını seviyorum. İmkanım oldukça da buralara geliyorum, yaylalarına çıkıyorum, acıları olursa acıların paylaşmaya geliyorum. Dolayısıyla benim nazarımda bu toprakların özel insanları, hepsi benim kardeşim ve dostum. Onlar bizi nasıl görürlerse, başımızla beraber” diyerek sözlerini noktaladı.

Yazar