Ünal Karaman’ın Sivasspor Maçı Sonrası Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında oynadığımız ve 1-1’lik beraberlikle sona eren Sivasspor maçı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Futbolcularımızı tebrik ederek sözlerine başlayan Ünal Karaman, ”Maalesef yaşadığımız talihsiz sakatlıklar ve milli takımlarda olan oyuncularımız dolayısıyla biraz kadroda sıkıntımız var. Bu oyuncu grubu hemen hemen aynı olmak kaydıyla 12 günde 4. müsabakasını oynadı bugün. Bu 12 günlük süre içerisinde müsabakaları oynarken aradaki dönemlerde de 2-3 tane oyuncumuzun sakatlık kaynaklı antrenman eksikliği oldu. Ona rağmen oyunun son anına kadar, bitiş düdüğüne kadar yılmadan, bıkmadan, yorulduk demeden saha içerisinde bitkin düşene dek mücadele ettiler. Arzu ettiğimiz 3 puanı kazanamasak da özel bir övgüyü, özel bir alkışı hak ediyorlar. Tekrar tebrik ediyorum. Buna karşın bize yakışmayan basit hatalar yapıyoruz. Yediğimiz ilk gol öncesi pozisyon faul değil ama bu bizim konsantrasyon kaybını bu kadar hızlı bir şekilde yaşamamıza sebep değil. Onun için yediğimiz goldeki konsantrasyon kaybımız bizim için handikap. Onun haricinde 1-1’den sonra bulduğumuz çok net pozisyonlar var. Onları tek tek değerlendirecek olursak oldukça uzun bir toplantı yapmamız gerekebilir. Kazanmaya hem çok ihtiyacımız var, hem de bunu çok arzu ediyorduk. Bulduğumuz pozisyonlar da yeterliydi ama bu kadarmış. Tebrik ediyorum. Sivasspor’a da bundan sonraki müsabakalarında başarılar diliyorum” dedi.

Hakem hatalarıyla ilgili kendisine yöneltilen soruya ise Karaman, ”Başakşehir maçından sonra da söyledim, adil bir gözle bakabilmek elbette ki bizim düşüncemiz ama maalesef yapılan hatalar bize pahalıya mal olacak hatalar oluyor. Yine bugün maçın hakemi kardeşime de söyledim, elbette art niyet aramamız söz konusu değil ama pozisyon benim önümde. O kadar net ki, oyuncum geliyor topa vuruyor. Net görüyorum pozisyonu ama rakibe vuruyormuş gibi algıladı. Belki son anda bir tereddütten sonra faul verdi. Ben pozisyonu da çok iyi sezdiğini düşünmüyorum. Böyle bir pozisyon sonrası gol yememiz bizim için üzücü. Her şeye rağmen oyun başlangıç düdüğünden bitiş düdüğüne kadar bizim takımımız konsantrasyon kaybını yaşamamalı. Motivasyonunu güçlü tutmalı. Golden sonraki duruşu da bize yakışacak bir duruş oldu. Hemen tepki verdik, gol bulduk, goller de bulabilirdik. Bu da benim takımımın karakteri. Ben oyuncularımla gurur duyuyorum. Kolay bir hadise değil. Oraya gidiyorsunuz, buraya gidiyorsunuz, sakatlıklarla uğraşıyorsunuz ve 12 günde 4. müsabakayı oynuyor bu oyuncular. Hiç dinlendirme fırsatımız olmadı. Belki arkadaşları gelene kadar yine oynayacaklar. Ama arkadaşlarının kendilerine bıraktıkları takımı mirasyedi gibi kullanmayacaklar. Aynı bayrağı aldıkları yerden devam ettirecekler. Onların katılımıyla inşallah daha da güçlü bir takımımız olacak. Gençlerin eğitimi devam ediyor, onlar da hızlı bir şekilde eğitimlerine ve öğrenmeye devam edecekler. İnşallah bir harman yapıp, önümüzdeki müsabakaları arzu ettiğimiz sonuçlarla tamamlamaya çalışacağız” diyerek yanıt verdi.

Abdülkadir Parmak ve genç oyuncuların performansı üzerine gelen soruyu ise Karaman, ”Onlar bizim için çok değerliler. O yok, bu yok diyorsunuz ama bizde mazeret de yok. Sahaya çıkan bir kadromuz var, onlar yüreklerini patlatıncaya kadar koşacaklar ve gayret gösterecekler. Bizim takımımızın karakteri bu. Mazeret üretmeyeceğiz, iş üreteceğiz. Çok çalışacağız, daha çok mücadele edeceğiz ve diğer arkadaşların katılımıyla birlikte daha güçlü birtakım olacağız. Daha rotasyonlu kullanabileceğimiz oyuncularla birlikte daha güçlü bir takım olacağız. Yorgunluk yok… Maçtan sonra geldiler soyunma odasına, bitkinliklerini biliyorum, yarın için izin istediler. Yarın antrenman yapacaklar, salı günü izin yapacaklar. Bu yorgunluğun ardından izin vermek doğru olmazdı. Evet, Abdülkadir Parmak’a görev verdik, hem kupada hem de bugün iyi bir performans sergiledi. Bunu yapsınlar diye bizden forma alıyorlar. Gereğini yaptı, onun adına ve takımım adına çok sevinçliyim” diyerek yanıtladı.

Yazar