Asalaklar Kulübün Yakasından Düşmeli

1967 Trabzonsporlular derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor genel kurulunda aday olacakları uyararak Trabzonspor’un siyasi partiler üstü bir kurum olduğunu hatırlattı.

Merkezi İstanbul’da bulunan 1967 Trabzonsporlular derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor’un 25 Mayıs tarihinde yapılacak olağanüstü genel kurul ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı. Trabzonspor camiasının bu genel kurula hazır olmadığının altını çizen Hatayoğlu, “Trabzonspor genel kurul sürecine girmiştir. şžu anda başkan adayları gerek İstanbul, gerekse Trabzon’da nabız yokluyor. Kulis çalışmaları Trabzon şehrinde olağanüstü bir şekilde devam ediyor. Bunlar görünen gelişmeler ama gözlemim o ki Trabzon bu şartlarda genel kurula hazır değil. şžehirde bölünmüşlüğün yanısıra belli bir orandra da belirsizlik söz konusu. Kimileri iyi niyetle, kimileride “Biz olalım” mantığı ile yönetimlerde yer alma peşinde. Gerçek anlamda aday olması gerekenlerin köşelerine çekildiğini ve gelişmeleri izlediğini ve bununda belirsizliği yarattığını gözlemledim” ifadelerini kullandı.

Hatayoğlu, “Trabzon’da bir takım oluşumlar ve gruplar yönetimi belirleyici olup yönetimin etkin yerlerinde olmanın peşinde. Asbaşkanlık ve yönetimin büyük bir çoğunluğunu Trabzon’dan yapıp başkanın İstanbul’dan olmasına meyilli. Bunlar bence doğru davranışlar değil. Gerçek anlamda kulübü yönetmeye aday olacaklar başkanıda kendi oluşumu içinden çıkartmalı ve plan projerelini kamuoyu ile paylaşarak göreve gelmeli. Trabzonspor, Trabzon’dan yönetilmeli. Hayatında Trabzonspor camiası içinde bulunmamış insanlar, Trabzonspor’un maçlarına bile gitmeyen ve sokakta görülse tanımadığımız kişilerin kongre zamanları başkan adayları olarak ortaya çıkmaları sadece ve sadece makam ve koltuk için Trabzonspor’u hatırlayanları kabul etmiyoruz. Siyasetin ve birilerinin dizayn ettiği başkan ve yönetimlere oy vermeyeceğimizi açık yüreklilikle ifade etmek isterim” dedi.

Adaylarıda uyuran Hatayoğlu, “Bu süreç siyasetin kucağına ve İstanbul, Trabzon kutuplaşmasına doğru gidiyor. Bu yapı süratle yok edilerek kesinlikle Trabzonspor taraftarının hayır diyemiyeceği bir aday etrafında birleşilmeli. Kulübümüzün Trabzon, İstanbul diye ayrıştırılmaya çalışılmasına Trabzonsporlu olan herkesin karşı çıkması gerekmektedir. Trabzonspor’a ne veririmden çok ne alırım diye düşünenlerin Trabzonspor’un yakasından düşmesi gerekiyor. Menfaat için kulübün içine girmek isteyen asalaklar camiadan temizlenmeli ve bu insanlara başkan ve yönetim adayları pirim vermemeli. Bu niyette olanlara karşı temiz eller operasyonu yapılmalı. Bu kongre kesinlikle bu sürecin başlangıcı olmalı. Trabzonspor hiç kimsenin çiftliği de, kendi egolarını tatmin edecek yerde değil. Bizim oyumuz icazetli gelenlere ve birilerinin ortaya çıkarttığı adaylara değil, Trabzonspor’a olacaktır” dedi.

Yazar