Bu Ligi Tanımıyoruz

Dernek Logo

BASINA VE KAMUOYUNA

şžaibeler temizlenene kadar;
Süper ligi maçlarına gitmeyeceğiz. Lig Tv aboneliklerimizi yenilemeyeceğiz.
Tepki olarak dernek faaliyetlerimizi durdurcağız.

1967 Trabzonsporlular Derneği olarak Türk futbolunun yaşadığı bu süreci çok yakından takip etmekteyiz. UEFA’nın Trabzonspor lehine verdiği şžampiyonlar Ligi kararından sonra, TFF’den  Türk futbolunun önünü açacak kararlar bekledik. Bu süreçte Spor Bakanlığı ve Kulüpler ortak bir toplantı yaptı. Maalesef, bu toplantıdan da futbolun temizlenmesine dair herhangi bir karar çıkmadı. Bu şu anlama gelmektedir; Türkiye’de futbol bildiğiniz şartlarda şaibeyle karışık oynanmaya devam edecek. Görünen bu.

1967 Trabzonsporlular Derneği olarak böyle bir futbol federasyonunu ve böyle bir ligi tanımıyoruz. Türkiye’de şike yapanlara hak ettikleri cezalar verilene ve Trabzonspor hak ettiği şampiyonluk tescil edilene kadar lig maçlarını izlemeyeceğiz. Yayıncı kuruluşla olan abonelik sözleşmemizi yenilemeyeceğiz.

Bunlara ek olarak, süreci yakından takip edeceğiz. Eğer bu lig eski tas eski hamam misali devam edecekse, derneğimizin faaliyetlerini tepki olarak durduracağız. Alınması gereken kararları almayanlara karşı Türk futbolunda milat olabilecek bir karara imza atacağız. Ve 21 yıllık geçmişi olan derneğimizin faaliyetlerini durduracağız.

Basına, camiamıza ve spor kamuoyuna saygılarımızla

Alaattin Hatayoğlu
İstanbul 1967 Trabzonsporlular Dernek Başkanı

Â

Yazar