”Onurlu Mücadelenin Adı Trabzonspor”

Acısıyla, tatlısıyla bir sezonu daha geride bıraktık. Öncelikle, 1967 Trabzonsporlular Derneği olarak 2009-2010 Turkcell Süper Ligi şžampiyonu Bursaspor’u kutluyoruz. Trabzonspor’un son şampiyonluğundan 26 yıl sonra sezonun en önemli kupasını Anadolu’ya taşıyan Bursaspor’un başarısının diğer Anadolu kulüpleri için de örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz.

1976 yılında çok çetin mücadeleler sonucu şampiyon olarak Türk futbolunda Anadolu devrimini gerçekleştiren Trabzonspor, şžükrü Saraçoğlu Stadı’nda aldığı sonuçla ‘ikinci Anadolu devrimi’nin gerçekleşmesinin en önemli mimarlarından biri olmuştur. Fenerbahçe-Trabzonspor maçının sonucu, bu maçtan önce çirkin söylentilerle Bordo-Mavili kulübü karalamaya çalışanların yüzlerine vurulan bir şamar olmuştur.

Bir kez daha görülmüştür ki ‘Trabzonspor’un büyüklüğü asla bir kupa büyüklüğü’ değildir. Trabzonspor, 43 yıllık geçmişine altı şampiyonluk, sekiz Türkiye Kupası ve sayısız başarılar sığdırmıştır. Ancak belki de tüm bunlardan daha önemlisi ahlaklı mücadelesi, haksızlıklara karşı dik duruşu ve felsefesi ile büyük olmuştur.

Tüm bunlardan habersiz olanlar Trabzonspor’un ligin son maçında Fenerbahçe’ye yenileceğine dair senaryolar üretmişlerdir. Teknik Direktör şženol Güneş ve futbolcuları, şžükrü Saraçoğlu Stadı’nda yürekli bir mücadele ortaya koymuş ve maç sonunda aldıkları beraberlikle ligin kaderine doğrudan etki etmişlerdir. Teknik kadro ve futbolcularımızın son maçtaki görüntüleri milyonlarca Trabzonspor taraftarını gururlandırmış ve kendilerini bir kez daha ‘özel’ hissetmelerini sağlamıştır.

2009-2010 sezonunu Türkiye Kupası zaferi ile noktalayan Trabzonspor’un önümüzdeki sezonlarda yıllardır özlenen ve beklenen şampiyonluğa ulaşacağına inancımız tamdır.

İSTANBUL 1967 TRABZONSPORLULAR DERNEĞİ BAşžKANI

ALAETTİN HATAYOĞLU

Yazar