BAŞKAN DOĞAN HER ŞEYİ AÇIK VE NET SÖYLEDİ

Trabzonspor hafta arası kupa maçında F. Karagümrük’ü konuk etti ve zor olan müsabakada 3-2 kazandı ama, bu müsabaka takımı yordu.

Kupa maçından dört gün sonra lig maçında, kümede kalma  mücadelesi veren Gaziantepspor’u konuk eden Trabzonspor,

Gaziantepspor’un can havli ve şiddetle puan ihtiyacından hem temkinli, hem motive, hemde iyi başladığı maçta, ilk devre oldukça kötü oynadı ve zorlandı.

Doğal olarak kupa yorgunu ve üçüncülükte eli rahat bir Trabzonspor, maça motive olmakta zorlandı ve ilk devre istemediğimiz bir oyun ve oyuna dayalı bir skor çıktı ortaya.

Devre arası ne oluyor diye hocanın takımı sert uyarması, kaliteli ve yıldız oyuncu olduklarını maçı çevirebileceklerini kendilerine sert dille hatırlatması, her şeyi değiştiren unsur oldu.

Ve takım çıkıp, muhteşem bir geri dönüşe imza attı.

Onuachu’un yıldızlaştığı ve aynı zamanda devleştiği maçta, her şeyi Trabzonspor lehine değiştiren baş kahraman oldu.

Attı attırdı ve Trabzonspor maçı 4-2 kazandı.

Onuachu’nun uzun zaman takımdan ayrı kalması belliki futbolu özlediğini gösterdi. Onuachu’nun Hattrick yaptığı maçta birde asist yaparak maça damgasını vurması, Trabzonspor camiasını oldukça mutlu etti.

Hafta arası Abdullah hoca ve başkan Ertuğrul Doğan’ın birlikte yaptıkları basın açıklamasında, Onuachu’nun takımda kalıp kalmayacağıyla alakalı gelen soruya başkan, takımı bonservisiyle satmak istiyor fakat bu bizim için büyük külfet, bu nedenle kiralık modeller üzerinde görüşmeler yapıyoruz, Onuachu’nun takımda kalmasını istiyoruz demesi sevindirici bir haberdi.

Ayrıca bu toplantıda başkan çok daha önemli açıklamalarda bulundu.

Gelecek yılın şampiyon kadrosunu oluşturmaya çalıştıklarını ve görüştükleri oyunculardan anlaşmaya vardıkları oyuncular olduğunu ve anlaşmaya yakın oyuncular olduğunu, transferleri sezon öncesi kampına yetiştirmeye çalıştıklarını ve bunu başaracaklarını söylemesi, camiada oldukça heyecan yarattı.

Ayrıca başkan,

Kulübe 140 milyon Euro girdi sağladıklarını, bu paranın 120 milyonu aşkın bir miktarının geri dönüşü olmayacak para olduğunu söylemesi dikkat çekiciydi.

Bu paranın %10 ile transfer harcaması yaptığını, geri kalanıyla borç ödediğini söyleyen başkan, istese bu parayla transfer harcaması yaparak, uçağın birini indirip, birini kaldırır şov yapardım ve sonunda, parayı ben buldum ben harcadım der işin içinden çıkardım fakat, benim derdim şov değil, benim bütün derdim Trabzonspor’un borcunu bitirmek diyen başkan, bu söylemiyle bütün gönüllere güven ve umut bıraktı.

Ayrıca başkan,

Trabzonspor’un borcunun taksit taksit yada, ufak ufak ödenerek bitebilecek borç olmadığını, bunun faiz ve kur farkından sebep mümkün olamadığını, aslında bazı projeleri olduğunu ve borcu bir kürde bitirecek bir plan üzerinde çalıştığını olmazsa, en kötü ihtimalle borcun sürdürülebilir hale geleceğini söylemesi, gelecek adına umutları yeşertmesi mutlulukla karşılandı.

Ertuğrul Doğan, Trabzonspor koleji için proje hazırladıklarını,

Trabzon belediyesinden yer tahsisi istediklerini, yer belirlendi mi, Trabzonspor ve Trabzonlu

iş adamlarını gezip bu proje için maddi destek alacağını ve bu projeyi gerçekleştireceğini söyledi.

Ertuğrul Doğan, Trabzonspor’un devletten destek aldığını söyleyenler şöyle bir baksınlar, 30 yıldır Trabzonspor devletten bir TL destek almış mı?

Ama bunu söyleyenler, İstanbul takımlarına da baksınlar, yıllardır hangi gayrimenkulleri, hangi maddi imkanları, arsaları devletten almışlar her şey ortada demeside dikkat çekiciydi.

Başkan, kendisinin maddi desteğe ihtiyacı olmadığını, manevi desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Bu anlamda birde şikayette bulunan başkan, dost bildikleri bir çok dostun dost olmadığını, ağabey bildikleri bir çok ağabeylerinin ağabey olmadıklarını gördük demesi ise çok düşündürücüydü.

Başkan Ertuğrul Doğan,

Kendisinin bu hatta gelebileceği en yüksek, en yüce makamın Trabzonspor başkanlığı yani bu koltuk olduğunu söylemesi, konumuna ve kadar önem ve değer verdiğini göstermektedir.

Başkan ve Abdullah hoca gelecek sezon için şampiyonluk mücadelesi verecek ve yeniden şampiyon olarak bordo mavi bayrağı yeniden İstanbul boğazına asacaklarını söylemeleri, ayrıca hoca Trabzonspor’un taraftarın istediği, baskılı ve hücum futbolu oynayacağını söyledi.

Abdullah Avcı, Trabzonspor taraftarı

1 dakikada çok seviyor! 1 dakikada çok kızıyor! Keşke bunu böyle yaşamasak. Ancak,

Taraftarın ne istediğini biliyoruz ve ona göre hazırlık yapıyoruz demesi dikkat çekiciydi.

Sonuç olarak, Trabzonspor başkanı, Ertuğrul Doğan bu basın toplantısında söylenebilecek ve taraftarın merak ettiği her şeyi söyledi. Artık taraftarın başkanlarına inanması ve sabretmesinden başka yol yok.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

Yazar