İftarda Buluştuk (2008)

1967 Trabzonsporlular derneği verdiği geniş katılımlı iftar yemeğinde İstanbul’da ki Trabzonsporluları buluşturdu.

Derneğimizdeki iftarda  150 ye yakın kişi katıldı. Trabzonspor başkanı Muammer SAKA, eski yöneticilerden Taylan ÜNER, eski efsane futbolculardan cosmos Engin (engin çınar) çok sayıda Trabzonlu işadamları, Bürokratlar ve Trabzonlu yazarlar katıldı.


Hatayoğlu’nun basın bildirisi şöyle;
Sadri şžener başkanlığındaki yönetim, hiçbir şey vaad etmeden, gerekenleri bir bir yerine getirdi. Oyuncu kadrosu yenilendi, teknik direktör ile güven tazelendi. Kurumsallaştırma adına da adımlar atıldı.40.yılını kutlayamayan Trabzonspor 41. yılını mevcut yönetim becerisi ile başarı ile kutladı. Bundan sonrası artık teknik kadro ve oyunculara kalıyor. Yönetim şu ana kadar başarılıdır. Trabzonspor taraftarının yönetime güveni de oldukça yüksek orandadır.

Trabzonsporlular olarak bize düşen olumlu yapılan işleri desteklemektedir. Bir iki olumsuz sonuçta karşılaşabiliriz. Böyle durumlarda hem hocanın hem de yönetimin arkasında durabilmeliyiz. Taraftarlık zor iştir. Taraf olmak zor iştir. Takım kazanınca herkes Trabzonsporlu olur. Asıl kaybedince Trabzonsporlu olmak lazım.Bunu başarabilmeliyiz.İstanbul 1967 Trabzonsporlular Derneği, önümüzdeki yıllarda 20. yılını kutlayacak. Biz dernek olarak her şeyimizle Trabzonspor’a bağlıyız. Trabzonspor iyiyse başarılıysa bu bize yansıyor. Olumsuz ve kötü durumlardan aynı şekilde etkileniyoruz. Trabzonspor’un güçlü olmasının hepimize faydası var. Trabzonspor camiası içinde bir misyonumuz var. Doğru bildiklerimizi söylemek. Yanlış gördüklerimizi eleştirmek. Eleştirirken yapıcı, yol gösterici olmaya özen gösterdik. Bundan sonrada göstereceğiz. Trabzonspor yoksa bizlerde yokuz. Bunun farkındayız.
Ortak paydamızı kaybedersek asıl o zaman bizim için buhran dönemleri başlar. 
Öte yandan 1967 Trabzonsporlular Derneği İstanbul’da iftar yemeği düzenledi.Yemeğe Trabzospor Başkan yardımcısı Muhammer Saka, Eski yöneticilerden Taylan Öner, Trabzonlu Belediye Başkanları, Trabzonsporlu işadamları, sanatçılar ve çok sayıda davetli katıldı.

DİĞER FOTOĞRAFLAR İçİN TIKLAYINIZ…

Yazar