Geleneksel İftar Yemeğimiz (2010)

Alaattin Hatayoğlu

1967 Trabzonsporlular Derneği İftarı yapıldı

Merkezi İstanbul Haznedar’da bulunan 1967 Trabzonsporlular Derneği’nin geleneksel iftarı Güngören’de yapıldı. Oflu Ali’nin espri ve fıkralarıyla gülmekten herkesi kırıp geçirdiği programa aralarında Trabzonspor yöneticileri Muammer Saka,dr. İrfan Coşkun, eski yöneticilerden Erdal Atalay, Taylan Üner, eski futbolcu Hüseyin Tok gibi ünlü isimlerin de bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Programın ilerleyen dakikalarında katılan Alanzinho ve Jaja ise gecenin ilgi odağı oldu.

Gecede bir konuşma yapan Dernek başkanı Alaattin Hatayoğlu, 1991’de kurulan derneğin o günden bu yana bu organizasyonları gerçekleştirdiğini ifade ederek, özetle şunları söyledi. “Sezona iyi başlamış olmamıza rağmen, taraftarımız adına bazı uyarılarda bulunmak istiyorum. şženol Güneş’le başlayan ve iki kupayla devam eden olumlu sürecin bu sezon şampiyonlukla taçlanmasını istiyoruz. şženol Güneş bu kulübün en önemli değeridir. Bu değeri sahiplenmeye devam edeceğiz. Saha sonuçlarıyla ilgili olarak kendisi hakkında karar alanların karşısında olacağız. Uzun vadeli olarak takımın başında bulunmalı ve teknik konularda tek yetkili olmalıdır. Yöneticiler transfer kesinlikle karışmamalıdır. Yönetim yaptığı yanlışlardan ders çıkarmalı, yanlış transferlerle kaybedilen bir sezon daha olmasın istiyoruz. Hem saha içinde hem de saha dışında mükemmel bir Trabzonspor görmek bizim hakkımızdır. çünkü, Trabzonspor’un gerçek sahibi taraftarlardır.

Senelerce hem yanlış transferlerle hem kendimizden uzaklaştık hem de kulübümüzün geleceğini ipotek altına aldık. Bir zamanlar kasasında artı parası olan, aynı zamanda sahada da başarılı olan Trabzonspor’un geleceğinden ekonomik anlamda endişe duyuyoruz. Saha sonuçları iyiyse yönetim devam eder dönemi geride kalmıştır. şžampiyonluk geliyor ama tesisleşme yok. Başka vilayetlerde statlar yapıldı ama biz 2005’ten beri stat bekliyoruz. Yeni dönemde takım şampiyonluğa giderken, yönetimden de bu hamleleri yapmasını bekliyoruz.

Yönetimlerde gelenin gideni aratması bir Trabzonspor gerçeğidir. Kongre kitapçıklarında verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz.”

Daha sonra mikrofona gelen yönetici İrfan Coşkun, yaptığı konuşmada başkan Hatayoğlu’nun eleştirilerine cevap verdi. “Sayın başkan her sene iftara davet eder ama bizi her seferinde sonuna kadar eleştirir. Bize de şimdi bu eleştirilere cevap vermek düşüyor. Bundan iki yıl önce Trabzonspor oldukça fazla transfer yaptı ve o transferlerle bugünkü takımın iskeleti oluştu. Bu yıl aldığımız iki kupa ve sezonun son maçında Fenerbahçe’ye karşı verdiğimiz mücadele sonucu, süper ligin şaibeli olmasını engellemiş oluşumuz büyüklüğümüze büyüklük kattı. Kulübün ekonomisi hakkındaki eleştiriler haklı eleştirilerdir. Yıllarca yanlış transferler ve yanlış yatırımlar yapılmış olması sonucu kulübün ekonomisi giderek bozulmuş ve bugünkü aşamaya gelmiştir. Ancak, bugünlerde özellikle bizim yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere herkese düşen tek bir görev var: Bu bozuk ekonomiyi dile getirmekten ziyade çözüm yolları aramak, projeler geliştirmek ve çaba sarfetmek.

Bu sene az transfer yaptık diye de eleştirildik. Fakat Trabzonspor kadrosu oturmuş, transfere en az ihtiyacı olan iki takımdan biridir. Ekonomimiz de malum olduğuna göre parlak transferler beklemek hayalcilik olur. Biz takımın eksik olan yerlerine gerekli takviyeleri nokta transferlerle yaptık. Bunun neticelerini de bu yıl boyunca göreceğiz.

Coşkun, son günlerde yaşanan Umut Bulut krizine de değindi ve şunları söyledi. “Bu konuda belki her tarafın az çok hatası oldu. Ancak bu futbolcumuz 5 sezondur hiç sakatlanmamış, küsmemiş, sürekli çalışarak katkı sağlayan bir futbolcumuzdur. şžu anda kendisiyle herhangi bir sorunumuz yoktur, kulübümüzün sözleşmeli futbolcusudur. Kendisinden bu yıl önemli beklentilerimiz var. Hepimize düşen görev Umut’u kucaklamak ve kendisine destek vermektir.” İrfan Coşkun konuşmasını iftar daveti münasebetiyle 1967 Taraftarlar Derneği yönetimine teşekkür ederek bitirdi. Program daha sonra davetlilerin Alanzinho ve Jaja ile sohbetiyle devam etti.

Fotoğraf galerisi için tıklayınız.

Yazar