Geleneksel İftar Yemeği – 2013

1967 TRABZONSPORLULAR DERNEĞİ BASIN MENSUPLARINA İFTAR VERDİ

1967 Trabzonsporlular derneği yönetimi Trabzon ve Trabzonspor’la ilgisi olan ulusal ve yerel basın mensuplarına iftar yemeği verdi. Küçükçekmece / Cennet mahallesi Akçaabat Saray köfte ve yöresel yemekler salonunda gerçekleştirilen iftar ve istişare toplantısına  Alaattin Hatayoğlu 1967 Başkan, Aslan Bulut 1967 Asbaşkan, Haydar Uzun 1967 üye, İhlas HA. Mustaaf Karagül,Zaman Gaztesinden yazı işleri müd.Hayri Beşler,spor müd:Temel Yirmibeşoğlu Karadenizde son nokta’dan Aksel Yavuz, Ajanspor’dan Sezgin Can, İhsan Günsav, TRT’den Özden Ayvaz, Spor meydan’dan Murat İlter, Muzaffer Batumlu, alternatif’ten Hasan Sabri, Fotomaç’tan Yılmaz şženol, Cevdet Gümüş, Yönetmen, Meltem spor müd. Mustafa Kahraman, İstanbulspor Sabahattin Sarıalioğlu, Yeniasya’dan Mehmet ekinci, PO.Müd. Mustafa Cem Aşık, Seymen Gençtürk, TÜFAD İst.şb. bşk. Rıza çavuşoğlu, Av. Mustafa Kul, Ahmet Özdemir 1967 üye, Barış Varol 1967 üye, Süleyman Aşık Kutlu 1967 üye,

Başkan Alaattin Hatayoğlu katılımdan dolayı herkese teşekkür etti. İftar sonrası Trabzonspor un dünü bügünü ve şike süreci konuşuldu. Ardından Derry City maçı seyredildi ve program son buldu.

1967 Trabzonsporlular Derneği, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla birlikte bir iftar yemeği düzenledi. Topluca yapılan iftardan sonra başkan Alaattin Hatayoğlu, şike süreci hakkında görüş ve düşüncelerini açıklayan bir konuşma yaptı. Ardından davetliler de söz alarak süreçte bugüne kadar nelerin yapılıp nelerin yapılamadığını, bundan sonra nelerin yapılması gerektiği hakkında fikir alışverişinde bulundular.

ALAATTİN HATAYOĞLU KONUşžMASINDA şžİKE SÜRECİ İLGİLİ çARPICI AçIKLAMALAR YAPTI

yurt dışında kendi ülkelerinde ahlaki sebeplerden ötürü iş bulamayan bazı yabancı teknik direktörlere görev vermekte kimsenin bir mahzur görmediğini söyleyerek sözlerine başladı. Türkiye’de de şike suçu sabit görülen ve mahkûm olan kişilerin de halen futbolun her kademesinde görev aldıklarına dikkat çeken Hatayoğlu, sözlerine şöyle devam etti. “Bence bu ahlâk zaafı yukarıdan aşağı geliyor. Ülkeyi yönetenler bu durumlardan habersiz değiller. Siyaset futbolun her alanına girmiş durumdadır. şžike yasasını çıkaran bu Meclis’ti. Ne zaman ki Aziz Yıldırım ve diğerleri ceza alınca Türkiye parlamentosunda görmediğimiz bir manzarayla karşılaştık ve iktidarı muhalefetiyle bir olup bir gecede yasa değişikliği yaptılar. Spor bakanı hâlâ nasıl o koltukta oturuyor anlayabilmiş değilim. TFF’nin özerk olduğu doğrudur ama onu da denetleyen kurumlar vardır. Bence spor bakanı ve TFF bütün kurumlarıyla istifa etmelidir. Bugüne kadar görevlerini kötüye kullanmışlardır.

Biz dernek olarak bugüne kadar bu olayın takipçisi olduk, bundan sonra da olacağız. Bizim “kupayı istemiyoruz, suçlular cezasını çeksin yeter” gibi bir düşüncemiz yok. Hem suçlular cezasını çeksin hem de sonuna kadar hakkımız olan kupamızı istiyoruz. TFF’yi görevini kötüye kullanmaktan mahkemeye vereceğiz.

Halen devam eden bazı eylemler var. Bunlar iyi niyetli olmakla beraber sonuç getirmeyecek eylemlerdir. Biz başından beri gerek Trabzon’da gerekse İstanbul’da 100 bin kişiyi aşan bir eylem yapmamız gerektiğini savunduk. Trabzonspor’un bu sayıyı toplayacak gücü vardır. Tabii bunun için Trabzonspor’un bütün kanaat önderleri ve dinamikleri bir araya gelmeli ve çağrı yapmalı, başta da Trabzonspor kulübü ön ayak olmalıdır.

Buradan biraz da sitem edeceğim: Birçok iş adamımız ve siyasetçimiz “Trabzonspor bizim kartvizitimizdir” derler. Bunların içinde kulüpte başkanlık ve yöneticilik yapmış isimler de var. O halde buyurun samimiyetinizi görelim, meydanlara inmemiz gerekiyorsa bir bütün olarak inelim. Biz dernek olarak önümüzdeki günlerde gerekli girişimleri yapacağız. Burada şunu da ifade edeyim, çok önemli bir mazereti olmadıktan sonra o eyleme katılmayanların Trabzonsporlu olduğuna da inanmayacağım.”

Alaattin Hatayoğlu’nun konuşmasından sonra söz alan davetliler de camianın şike sürecinde gerekli birlik beraberliği gösteremediğini, bu sınavda sınıfta kaldığını savundular. Ancak bundan sonraki süreçte birlik ve beraberlik sağlanırsa hak edilmiş kupa da dahil, Trabzonspor’un özlenen başarılara ulaşmaması için hiçbir sebebin bulunmadığını ifade ettiler

FOTOĞRAF GALERİSİ İçİN TIKLAYINIZ

Yazar