Geleneksel İftar Yemeği – 2015

1967 Trabzonsporlular Derneği Geleneksel İftar Yemeği 2015

1967 Trabzonsporlular Derneği, geleneksel hale getirdiği iftar yemeklerinin 25. yılında 2 Temmuz Perşembe günü Trabzonspor sevdalıları ile Merter Green Park’da bir araya geldi. Program sunuculuğunu TV program yapımcısı Elif Neslihan Sağır’ın yaptığı gecede iftar bereketi ile bir sofrada buluşan Trabzonsporlular, birlik ve beraberlik mesajı vererek Trabzonspor’un içinde bulunduğu durumu değerlendirdiler.

Trabzonspor’a emek vermiş çok sayıda değerli başkan ve yöneticiler iftar sofrasında yer aldılar. Dernek Başkanı Alaattin Hatayoğlu ve yönetimi gelen misafirleri tek tek karşıladılar. Misafirler arasında Eski Başkan Mustafa Günaydın, Eski Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, Basın İlan Kurumu Eski Genel Müdürü Mehmet Atalay, Trabzonspor Eski As Başkanı ve TFF eski yöneticilerinden Taylan Üner, Erdal Atalay, 1461 Trabzon eski başkanlarından Suat Şen , Spor Basın Müdürleri ve Kalabalık Bir Basın Katılımı dikkat çekti.

“HACIOSMANOĞLU YÖNETİMİ TRABZONSPOR İÇİN BİR FACİADIR”

Alaattin Hatayoğluİftar yemeği sonrasında selamlama konuşması yapan 1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu yaptığı sert açıklamalarla mevcut yönetime ateş püskürdü. Hatayoğlu konuşmasında “Trabzonspor’un kupasını çalanları bu mübarek günde lanetliyorum. 2010-2011 sezonunda kara leke vardır. Ceza evinde olması gerekenler, futboldan men edilmesi gerekenler futbolu yönetiyor. Demirören de dava dosyasında ismi olan biriydi. Türk futbolunu idare edenler şike ile hüküm giymişlerdir. Trabzonspor yönetimi şike ile ilgili hiç bir mücadele yapmadı. Taraftarın sadece gazı alındı. 2 yıllık Hacıosmanoğlu yönetimi Trabzonspor için bir faciadır. 11 yöneticisi istifa etmiş bir yönetim hala kongre kararı almıyorsa artık söylenecek bir şey kalmamıştır. Trabzonspor eski kadrosuna hakaret eder gibi efsane kadro kuruyoruz diye yola çıktılar. 52 transferden sonra hala kadro yok. Söylemlerinde ve eylemlerinde hangi samimiyet var? Mehmet Ali Yılmaz bugünlerde konuşmayacak da ne zaman konuşacak? Şike konusunda bu camia sınıfta kalmıştır. Meclise giderek şike yasasına hayır diyememişler, kafalarını kuma sokmuşlardır” dedi. Kimi zaman konuşmasında sert üsluplar kullandığından, kendisine hakaret edildiğini zannedenler için de mahkeme yolunun açık olduğunu dile getirdi.

Daha sonra, davetliler arasında yer alan Basın İlan Kurumu Eski Genel Müdürü Mehmet Atalay da selamlama konuşmasında sevgi, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Haklarına sahip çıkacaklarını da dile getiren Mehmet Atalay “Sevgi, barış, dostluk ve kardeşliğin artık sporda konuşulması lazım. Trabzon’da sporcuları, hocaları ile âlâsını yetiştiriyoruz. Bunlar doğum sancısı. Trabzonspor bu şehre bu bölgeye karakterini vermiş bir kulüp. Trabzonspor kulübünde iktidarı ve muhalefeti ile birlik ve beraberlik içinde olunması gerekmektedir.” dedi. Sebahattin Çakıroğlu ise konuşmasında “İbrahim’e sayın demiyorum artık. Onun başkanım olmasından da utanıyorum.” dedi.

Basın mensuplarının da ilgi gösterdiği iftar yemeği Trabzonspor’un geleceğine dair umut dilekleri ile son buldu.

DAHA FAZLA FOTOĞRAF İÇİN FOTOĞRAF GALERİSİNİ GEZİN

Yazar