Geleneksel İftar Yemeğinde Buluştuk (2009)

1967 Trabzonsporlular Derneği’nin geleneksel iftarı, Güngören Belediyesi Cevizlik Tesislerinde yapıldı.

Trabzonspor başkanı Sadri şžener, Divan Başkanı Ali Özbak ve mevcut yöneticiler Mahmut Aksu ve İrfan Coşkun, eski yöneticiler Taylan Üner, Metin Atasoy, Ekrem İmamoğlu, belediye başkanlarıyla sivil toplum örgütü temsilcileri ve kalabalık bir medya görevlileri topluluğunun da katıldığı iftar yemeğine ilginin yüksek olduğu gözlendi. İftar vaktinden kısa bir süre sonra mekana gelen başkan Sadri şžener davetliler tarafından alkışlarla karşılandı.

İftar gecesinden çok renkli görüntüler! Geceye ait resimleri görmek için tıklayın.

Destek verin, pişman olmayacaksınız.

Başkan Sadri şžener, 1967 Trabzonsporlular Derneği’nin iftarında “Takıma sonuna kadar destek verin, pişman olmayacaksınız” dedi.

Trabzonspor’un içinde bulunduğu durum nedeniyle morallerin biraz bozuk olduğu gecede, Oflu Ali’nin fıkra ve esprileri ortamı bir hayli yumuşattı.

İlk söz alan Dernek başkanı Alaettin Hatayoğlu özetle şunları söyledi. “Takım başarılıyken taraftarlık kolaydır. Asıl taraftarlık işler kötü giderken takımı desteklemektir. Bu dernek yakında 20. Yılını kutlayacak. Biz her zaman doğrunun yanında olmaya çalıştık. Kişilere değil Trabzonspor’a destek verdik. Doğruları alkışladık, yanlışları eleştirdik. Trabzonspor’da geçmiş dönemlerde yapılan hatalardan ders alınmalıdır. Fakat hiçbir yönetim bunu yapmıyor. Takım şu an itibariyle hedeflerinden uzaklaşmıştır. Ekonomik tablo hiç de iyi değildir. Borç çok yüksek bir rakama ulaşmıştır. Yönetim taraftarın eleştirilerini dikkate almalıdır

Son olarak kürsüye gelen başkan Sadri şžener ise “Büyüklük şampiyonluklardan ziyade taraftar sayısıyla ölçülür. Anadolu’nun çeşitli vilayetlerine gidiyor ve görüyoruz ki oralarda hep İstanbul takımlarının taraftarları var. Sadece Trabzon’da böyle bir şey yok. Ancak taraftarlık saha sonuçlarına göre olmamalı. Trabzoncell ve kombine satışları çok iyi giderken iki mağlubiyetten sonra bıçak gibi kesildi. Pes etmedik, hedeflerimize yürüyeceğiz. Kadromuz şu anda ligdeki en iyi kadrolardan biridir. Biz bütün gücümüzle borsadaki kağıtlarımızı geri almaya uğraşıyoruz ama bunu hiç kimse yazıp çizmiyor. Bu takıma sonuna kadar destek verin, asla pişman olmayacaksınız.

Borcumuz 80 trilyon liradır. Bunun 40’ının bankalarda ve Dijitürk’te vs. karşılığı vardır. Geri kalan 40’ın 15’i eskiden kalma vergi taksitleri, 5’i yönetici arkadaşların, 3’ü eski başkanın, geri kalanı ise futbolcu alacak taksitleridir. 2010 Mayıs’ındaki transfer taksidi borç görünüyor. Trabzonspor’un hacmi ve varlığı bu borcu iki kez öder, hiç endişelenmeyin” şeklinde konuştu.

İftar gecesinden çok renkli görüntüler! Bütün resimleri görmek için tıklayın.

Yazar