Green Park – Dayanışma Gecesi

Greenpark

1967 Trabzonsporlular Derneği Üyeleri, Bordo-mavili Renklere Gönül Verenleri Green Park Hotel’de Düzenlenen Gecede Bir Araya Geldi.

Dernek yemeğinde bir araya gelen Trabzonsporlular kemençe eşliğinde Karadeniz Türküleri ve ezgileriyle halkoyunlarını sergileyip eğlendiler.

Trabzonsporluları gecede bir araya getiren dernek başkanı Alaattin Hatayoğlu Trabzonsporluları bir araya getirmek, birlik bütünlük içinde olmak için 1990’lı yılların başında derneği kurduklarını belirterek, “Taraftarlık sadece Trabzonspor’un maçlarına gitmek değildir. Trabzonspor için bilgi de üretmek gerekir. Bizler son 24 yıldır şampiyonluk yaşayamadık. Bir laf vardır, gelen gideni aratır. Bizler kaybettiğimiz tüm şampiyonlukların ve hedefsiz geçen sezonların yönetimsel olduğunun farkına vardık ve bu noktada biz sadece bu dönem değil, geçmişte de yönetimin başında olan insanları uyarmaya çalıştık” dedi.

Kongre Üyesi İbrahim Can ise, bir kulübün büyüklüğü yaptığı kongrelerini kalitesiyle ölçüldüğünü belirterek, “Ne kadar iyi kongre yaparsan o kadar büyük bir Trabzonspor yaratabiliriz. Kongreleri çok önemsememiz lazım. Trabzonsporu yüceltecek olan, kongrelerdir. Onun için Trabzonspor’un bir anayasası olmalı. Herkes Trabzonspor adayı olmamalı. Trabzonsporu sevmek yetmez, kendini oraya layık görmek, o işi yapabileceğine inanmak önemlidir” şeklinde konuştu.

Eski Yönetici Serdar Bali’de durumun iyi olmadığını ve içler acısı olduğunu söyleyerek, “Hiç kimse Trabzonspor’un bu duruma gelmesini canı gönülden istemez, ama bu duruma getirildi. Bordo-mavili ekip geçen yıl da bu tür şeyleri yaşadı. Trabzonspor kongreye gidiyor. Kongrede çıkacak adayların kim olduğunu biliyoruz. Neticede isim önemli değil. Kulübe sahip çıkan dosttur. Sonuçta 60 trilyona yakın bir borç var ve lige baktığınızda Trabzonspor kötü durumda. Bu sorunların altına girmeye çalışıyorlar. Hep birlikte gerekeni yapacağız. Trabzonspor köklü bir camiadır,kolay kolay yıkılmaz” ifadelerini kullandı.

 

 

Yazar