Alaattin Hatayoğlu Siyasilere Rest çekti

Gurbetçi Gençler grubu kurucularından Alaattin Hatayoğlu, 1996 yılında yeni nesile tribünleri emanet ettiklerini söylerken bir çok önemli konuda açıklamalarda bulundu.  1990 yılında kurulan ve ilk Trabzonspor derneği olan 1967 Trabzonsporlular Derneği’nin başkanlığını uzun yıllardır sürdüren Hatayoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

TRİBÜN GRUPLARI TEK VUCUT OLMALI

Hatayoğlu, “Trabzonspor tribünleri son 10 senedir çok kötü sınav veriyor, müthiş derecede bölünmüşlük var, bazen maçlara geldiğimizde bir kale arkasında 8,9 tane taraftar grubunun pankartını sayıyorum. Diğer kale arkasındada keza aynı, bölünmüşlük Trabzonspor için iyi değil. Olabilir taraftar grupları dernek faaliyetlerinde ayrı olabilir ama tribünlerde tek olmalı. Bir taraftar grubu diğer taraftar grubuna misilleme yapıyorsa bu yanlış ve Trabzonspor’a zarar. Avni Aker stadı gelinmez bir yerdi. Ama şuan bakıyoruz herkes elini kolunu sallayarak geliyor. Trabzonspor’un bugünkü tribüncülük anlayışı çok kötü görüyorum örnek aldıkları taraftar grupları var buna kesinlikle karşıyım. Trabzonspor taraftarı bir ekoldür. Biz yıllarca üç takımla mücadele ettik. Bizim dönemimizde tribünler yarı yarıyaydı ve üç İstanbul takımını Trabzonspor’a karşı aynı tribünlere soktuk. Benim bu şehirde kabullenemediğim bir olay da iki sezon evvel Trabzonspor taraftarını bıçaklayanları şehirde gezdirmek, formalarını sırtlarına giymeyi, geçmişe hakaret olarak kabul ediyorum. Ben Trabzonspor taraftarıyım kefen giyerim başka forma giymem.” şžeklinde konuştu.

İLK şžİKE PANELİNDE NELER YAşžANDI

Alaattin Hatayoğlu İstanbul’da düzenlediği ve bir çok önemli ismin katılımcı olduğu, ilk şike panelinde söylediklerinin bir çoğunun basına yansımadığını “Basın istediğini yayınlıyor. Bugün burada söylediklerimin tamamını orada da söyledim. Başka yerlerde de söylüyorum ama maalesef tamamı yayınlanmıyor. İnsanlar güçten korkar hale gelmişler. Belki işlerinden olmamak adına benimle hemfikir olmalarına rağmen yayınlayamıyorlar.” şeklinde dile getirdi.

İşte o panelde konuşulanlar, siyasilere sert tepkiler  ve daha fazlası ;

Yazar