Hüseyin Çimşir’in Erzurumspor Maçı Sonrası Açıklamaları

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında sahamızda oynadığımız ve 5-0’lık galibiyetimizle sonuçlanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşılaşması sonrası Teknik Direktörümüz Hüseyin Çimşir basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Tüm oyuncularımızı tebrik eden Teknik Direktörümüz Hüseyin Çimşir, “Galip geldiğimiz için bütün oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Mücadele ve ciddiyetlerinden dolayı kutluyorum. Oyun başında sistemle alakalı paylaşım hataları yaptık. Sonrasında sistemi değiştirip 4-3-3’e oyun dönünce oyun da bizim istediğimiz şekilde oldu. Maçı genel itibariyle hem oyun hem de skor olarak hak ettiğimizi düşünüyorum. İkinci maç için avantajlı bir skor yakaladık” dedi.

Çimşir, bir basın mensubunun sistem değişikliğine gidilebilir mi yönündeki sorusuna ise, “Ben geldikten sonra biz bu sistemi dönem dönem kullandık. Obi Mikel ile kullandık. Sosa, Badou ile oynadık. Bu maç itibariyle Parmak’ı orada deneme ihtiyacı duyduk. Oyuncuları da görmek için bir arayışımız var. Diğer arkadaşlar, Obi’nin de olduğu gibi Parmak da başarılı oldu. Takım içinde oyuncuları farklı mevkilerde değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu bize avantaj sağlıyor. Çünkü bir oyuncunun sahada farklı pozisyonlarda oynaması kulübeye başvurmadan içeriden sistemi ve oyunu değiştirme şansımız oluyor. Bu tarz oyuncuların fazla olması bizim için avantaj” diyerek yanıt verdi.

Yazar