Hüseyin Çimşir’in Sivasspor Maçı Sonrası Açıklamaları

Süper Lig Cemil Usta Sezonunun 22. haftasında sahamızda oynadığımız ve 2-1’lik galibiyetimizle sonuçlanan Demir Grup Sivaspor maçı sonrası Teknik Direktörümüz Hüseyin Çimşir basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Liderliğe yükselmelerinin mutluluk verici olduğunu belirten Teknik Direktörümüz Hüseyin Çimşir, “Benim için lider olmak değil sezon sonunu lider bitirebilmek önemli. Bunun devamlılığının olması gerek” dedi.

Bir basın mensubunun takımımızın temposuna yönelik sorusuna Teknik Direktörümüz Çimşir, “65-70 dakika oyunun hakimi bizdik. Hem tempo, hem oyunu forse etme anlamında ciddi pozisyonlarımız var. Skoru 3-4 yapabilsek çok daha farklı olabilirdi. 2-0 dan sonra rakip oyun içinde kalmaya çalıştı. Skoru artıramadığımız için, skorun verdiği geri çekilmeler oldu” diye yanıt verdi.

Sörloth’un cezasıyla ilgili olarak ise Hüseyin Çimşir, “Sörloth için normal şartlarda bizim beklediğimiz 1 maç cezaydı. 2 maç verdiler, sonra hatalarından döndüler. Hem Sörloth hem diğer oyuncuların performansı gayet iyiydi. Özellikle 65-70 dakika iyi oyun oynadığımızı düşünüyorum. Sadece 1 oyuncu üzerinden galibiyeti değerlendirmek doğru değil” yorumunda bulundu.

Yazar