Kesinlikle Provokasyon Var!

Trabzonspor camiası öyle istediğiniz gibi kullanabileceğiniz bir camia değildir.

Tamam, bu FB maçları bizim için çok önem arz ediyor, özellikle 2011’den sonra daha da önem arz ediyor.

Bütün spor camiasının da maça ilgisi ve sonucu çok merak edilen maçtı bu FB maçı.

Gerçi sonuç bizim arzuladığımız gibi olmadı ama önemli değil, dik duruşumuzla oynadığımız oyunla kokuşmuş düzene karşı ancak bu kadar olurdu.

Ama maçın öneminin de bir önemi kalmadı yaşanan olaylardan sonra.

Kaldı ki yıllardır biz bu meseleyi aşmıştık, daha önce de her yerde olduğu kadar burada da oluyordu bu tip olaylar, evet Trabzon’da 2011 senesinden sonra daha çok oldu!

Fakat, bu olaylarda maçı kaybeden hep biz oluyoruz ve bir daha böyle bir şey yapmadık ne bu nedenle yıllardır böyle bir olay olmazken, ne oldu da yıllar üstüne özellikle Akyazı stadında hiç olmayan bir olay oldu? azıcık akıllı olan insan bunu çözer! çünkü İstanbul’un iki gergin büyüğü bütün ülkeyi ve futbolu geriyor şu an ve kimsede bişi yapamıyor.

Tribünlerde yüzleri örtülü maskeli taraftar grupları vardı, böyle beşli, Sekizli, onarlı gruplar halinde, zaten ilk sahaya atlayanlar da onlardandı, peşi sıra bizim, milliyetçi, ağır abi ve cahil taraftarımız da sahaya atlayınca olay çığırından çıktı.

Hiçbir Trabzonsporlu taraftar yüzünü böyle saklamaz, haksız da olsa saklamaz bunların Trabzonsporlu olmadığını provokatif eylem için oraya geldiğini düşünüyorum!

Bir daha böyle olayların yaşanmaması temennisiyle, bu olayları gözden geçirecek kolluk kuvvetlerini, adli mercileri ve  TFF’yi bunu çok iyi etüt edip, Türk futbolu adına adil karar vermelerini rica ediyorum.

“SÖZ, TAKDİR EDECEĞİM ONLARI”

Öyle Fenerbahçe’nin kongre kararı alıp, delegelerine linkten çekilme kararını soracağı blöfünü de yemeyin sakın. Baktılar ki birden çok oyuncusu ceza alma olasılığı var sırf bunun önüne geçmek için, aldıkları ve açıkladıkları bu kongre kararı, TFF’nin alacağı cezai kararlara önceden sakın ha diyerek parmak sallamaktan başka bir şey değildir. Kaldı ki, Fenerbahçe yönetiminin, Fenerbahçe kulübünü  ligden çekmek için güçleri varsa çeksin, görelim.. Benim takdirime ihtiyaçları varsa söz takdir edeceğim onları.

Bu tip saha olaylarından yabancı oyuncuların korktuğu söyleniyor.

Yabancı oyuncular bizim görmediğimiz neler yaptılar bu ülkede, hayalarını göstermekten tutunda orta parmak göstermeye kadar onların yaptığı ayıp değil bizimki mi ayıp, hadi oradan.

Bir kendini bilmez taraftar ki, bana göre kesin provokatör biriydi bu, sahaya atladı, güvenlikte bunu yakaladı, fenerli oyunculardan Osayi başta olmak üzere, bu taraftarı yumruklamaya başladılar, bunu gören diğer taraftarlar da dayanamayıp sahaya atladı olaylar böyle büyüdü.

Taraftarın sahaya atlaması kadar saçma ve kabul edilemez bir durum yok, sahaya atlayan herkes suçludur bu ayrı ama, sahaya atlayan taraftarı güvenlik yakalar yetkili merciye teslim eder, adalet ve cezasını keser.

Rakip oyuncu ya kalmamış sahaya atlayan taraftarın cezasını vermek.

Tabi bizde de var, misafirperverlik centilmenlik yapacağız diye sıraya girdik arkadaş. Fenerli yöneticilere Trabzonspor locasını tahsis edersen, adam oradan porselen bardağı taraftarının kafasına atar.

Bu neyin nezaketidir ne demek onlara loca vermek, kendine güvenemiyor ve protokolde oturamıyorsa maça gelmesin kardeşim. İsmail Kartal’da çıkmış yalan konuşuyor!

Omzuma ve başıma yabancı cisim geldi şu anda şiş var ama önemli değil diyor bir de. Üzerine  Kadıköy’de biz böyle yapmadık diyor. Kimsede çıkıp bana demiyor ki, oradaki maç ligin ilk devresiydi ve gerginlik yoktu!

Bu maçta, baştan sona gerginlik vardı, o kadar dürüstsen maç bitiminde oyuncularını soyunma odasına yönlendirseydin!

Trabzonspor gole giderken ceza sahası içine meşale atmak demek ne demek? bunu Trabzonsporlular yapmaz, gole gidiyoruz neden yapalım? Salak mıyız? İddia ediyorum provokatif eylemlere kurban edilmeye çalışılıyoruz.

Fenerli oyuncuda meşaleyi eline almış, kamaralara doğru sallıyor, sen dürüst ve profesyonel oyuncuysan bunu dışarı at, neden körükle olayın üzerine gidiyorsun?

Ayrıca, Mert Hakan denen oyuncu cezalı olmasına rağmen, neden esame listesine adını yazıp Trabzon’a getirdikleri belli, Galatasaraylılar, Mert Hakana yaptığı yumruk şovu yiyorsa Trabzon’da yapsana dediler, bunun gazına gelerek, bu kavgacı oyuncuyu Trabzon’a getirdiler.

Yanıltmadı da, Fenerbahçe’nin ilk attığı gol de, yedek kulübesi arkasındaki Trabzonspor taraftarına  yumruk hareketi şovlar yapması, bir triplere girip pozlar yapmak suretiyle insanları çıldırttı.

Bu Müptezel yaptığı bu hareketle olayı ateşleyenlerin başındadır. Kimse bize adaletten bahsetmesin.

Bahsedecek olan 2010-11 senesinin adaletini sağlayacak, zaten şike olayında adaleti sağlayamayanlar, bugünlerin bir numaralı sorumlusudur!

Cenabı Allah (c.c.) her zaman, yaptığınız yanlışları, adalete erdiresiniz diye önünüze fırsatlar veriyor, bu ve benzeri olaylar size miladi fırsattır.

Ancak, gerçekten ve Allah (c.c.) rızası için, hiç olmasa Hz.Ömer adaletinin onda birini yani, vereceğiniz hükmün adaletini adam gibi sağlayın, bu işi temizleyin diyorum, ama belli ki beceremiyorsunuz.

Bakalım bu işte nasıl bir adalet ortaya koyacaksınız, takipçisi olacağız. Maça dair fazla bir şey söylemek istemiyorum.

Haftalarca Mandy’i stoperde neden oynatıyorsun diye hocayı eleştirdik durduk, hatta akıl da verdik ben başta olmak üzere, Fenerbahçe’ye orta sahada Mendy’siz çıkarsan bu maçı kaybedersin diye!

Hoca bizi dinlemiş gibi, Mendy’i orta sahada başlattı, bu sefer ne oldu defansta zayıf düştük ve ilk devre iki gol birden yedik. İkinci devre hoca kendi bildiği taktiğe dönünce işler değişti.

Buradan şunu iyice anladım, demek ki hocanın işine fazla karışıyor, ya da ısrar ediyoruz.

Hatta YouTube kanalımda bir video paylaşımım var,  bu konudan dolayı Abdullah hocada fadime inadı var demiştim.

Bu durumu gördükten sonra kendimde ve benim gibi düşünenlerde de, demek ki Temel inadı varmış diye, olayı düzelterek tahlil ettim.

Kendi adıma Mendy konusunda hocayı bundan sonra daha eleştirmeyeceğim ve bu konudan dolayı kendisinden özür diliyorum.

Gerçi ilk devre Mandy ve Pepe‘den beklediğimiz performansı alamadık beklediğimiz performansın 19 üzerinden sekizini oynamış olsaydılar, durum böyle olmazdı o da ayrı bir konu!

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

Yazar