Kongre

1967 Trabzonsporlular Derneği 9. Olağan Genel Kurulunda Alaettin Hatayoğlu yeniden başkanlığa seçildi.

İstanbul’da bulunan dernek merkezinde yapılan genel kurula Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu, Başkan Yardımcılarımız Necmettin Aytekin ve Muammer Saka da katıldı.

Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu, Başkan Yardımcılarımız Necmettin Aytekin ve Muammer Saka ile birlikte Trabzon’dan selam getirdiklerini ifade ederek, şöyle devam etti;

“1967 Trabzonsporlular Derneği, Trabzonspor için gösterdiği takdire şayan çaba ve faaliyetlerini seviyeli bir çizgide sürdürüyor. Bizde bu çabaları yakın takip ediyoruz. Trabzonspor Yönetimine geldiğimizde birikmiş sorunlar vardı. Onları çözmeye çalışıyoruz. Bunların bir kısmı kamuoyuna açıklanmaması gereken konular. Dolayısıyla medyada aleyhte çıkan yazı ve yorumların serinkanlı ve sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesi gerekiyor.

Taraftar doğal olarak en fazla transferlerle ilgileniyor. Biz bu konuda
da en iyisini yapmaya çalıştık. Dün bizi havaalanında bugüne kadar
görmediğimiz bir kalabalık ‘bizler inandık, siz de inanın’ gibi çok anlamlı bir sloganla karşıladı. Bu çok sevindirici bir durum ama şampiyonluğa kilitlenmek doğru bir şey değil. Aceleci davranmamak gerekiyor. Trabzonspor’un bu seneki hedefi Avrupa Kupaları olmalıdır.”

Eski futbolcularımızdan Serdar Bali ise Trabzonspor’un
şampiyonluk yolundaki rakipleriyle oynadığı maçların sonuçlarına çok
fazla önem atfedilmesinin doğru olmadığını söyleyerek, ““Trabzonspor rakipleriyle oynadığı maçları kaybetsin ama sonuçta şampiyon olsun; ben razıyım. 1996’da gönüllerin şampiyonu olduk ama tarih o sene F.Bahçe’nin
şampiyon olduğunu yazıyor.” diye konuştu.

1967 Trabzonsporlular Derneği’nde yönetim
kurulu şöyle oluştu: Yönetim Kurulu üyeleri: Alaettin Hatayoğlu
(başkan), Ahmet Akyüz, Aslan Bulut, Süleyman Aşıkkutlu, Mehmet Tenha,
Ayhan Başkan, Mahmut Yusuf.

Trabzonspor Kulübü olarak Hatayoğlu ve yönetim kurulunu tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Yazar