Şike Paneli Yapıldı

Güngören Cevizlik sosyal tesislerinde kongre sonunda yapılan panele Trabzonspor Kulüp Avukatı Nusret Yılmaz, Trabzonspor eski yöneticisi Dr. İrfan Coşkun, Zaman Gazetesi yazı işleri müdürü Hayri Beşer ve çok sayıda delege katıldı.

Türkiye gündemine damgasını vuran sözleri sarf eden 1967 Trabzonsporlular Derneği Başkan’ı Alaattin Hatayoğlu “Biz hak verilmez alınır, diyoruz. Fenerbahçe Tv Lig Tv’den daha iyi yayın yapıyor. Ben Lig Tv üyesi olanların üyeliklerini iptal etmelerini istiyorum. Bizi yok sayan bu zihniyeti biz de tanımıyoruz. Bugün federasyon Trabzonspor’a savaş açmıştır.” diye konuştu.

Söz alan Trabzonspor Kulübü Avukatı Nusret Yılmaz “Hukuk adalet ve temizliktir, biz hukuka güvenerek iş yapıyoruz. Trabzonspor olarak davayı sükûnet ile izledik. şženol Güneş’in bu konuyla ilgili sözleri dikkat çekiciydi” şeklinde konuştu.

Psikiyatrist Dr. İrfan Coşkun taraftarların ruh durumuna dikkat çekerek “Taraftarlar bu süreçten en büyük zararı görmüştür. Ruhsal olarak statların boş kalmasının sebebi Türk futboluna olan inancın azalmasıdır.” dedi.

Yazarlardan Erdal Hoş “Eylemler ile taraftarlar haklarını almalıdır. Kendilerini demokratik bir şekilde ifade etmeleri gerekiyor. Mesela belli günlerde horon çeksinler” şeklinde konuştu.

Zaman Gazetesi Yazı işleri müdürü Hayri Beşer “Trabzonspor camiası büyük bir camiadır. Aldığı kupalar ile kendisini kamuoyuna ispatlamıştır” diye konuştu.

Panele Trabzonspor Eski Yöneticilerinden Metin Atasoy, Cemil Kaya, Halim Saral, Trabzon’dan gelen misafirler Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Spor 61 Editörü Ali kemal Yazıcı, Güngören Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Sula ve çok sayıda iş adamı, bürokrat, sanatçı ve dernek üyeleri katıldı.

Yazar