Trabzonspor Buluşması

1967 Trabzonsporlular Derneğinin düzenlemiş olduğu kahvaltı organizasyonu cevizlik tesislerinde yapıldı.

1967 TRABZONSPORLULAR’DAN DAYANIşžMA KAHVALTISI

1967 Trabzonsporlular Derneği Güngören cevizlik tesislerinde kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdi. Teknik direktörümüz şženol Güneş, Trabzonspor yöneticileri Mahmut Aksu, Dr. İrfan çoşkun, Alihan Ekinci, eski Trabzonsporlu yöneticilerimizden Taylan Üner ve Erdal Atalay, Eski efsane Futbolcumuz Hüseyin Tok,  Güngören Kaymakamı Seyfettin Azizoğlu, Güngören Belediyesi Başkan yardımcı Fatih Özçiçek, İş adamları, bürokratlar ve 250’yi aşkın  Dernek üyelerimizin katılımıyla çoşkulu bir şekilde yapıldı.

Programı sunan Oflu Ali anlattığı fıkralarla konukları güldürürken ince esprileriyle konuklara, Teknik Direktörümüz şženol Güneş’e sahip çıkılması gerektiği mesajını verdi.

İlk sözü alan 1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu , 1967 Trabzonsporlular Derneğini geleneksel olarak düzenlediği bu buluşmanın amacının Trabzonspor ile Trabzonsporlular arasında bağı kuvvetlendirmek ve bu bağın hiç bir zaman kopmayacağını belirtterek konuşmasına başladı.

Başkan, 25 yıl şampiyon olamamış bir takımın şampiyonluk duygusunun nasıl bir duygu olduğunu bilmeyen milyonlarca gençlerin olduğunu ve artık başarı gelmesini istiyoruz diye sözlerini sürdürdü.

Hatayoğlu: “Yeni teknik direktörümüzün zor bir göreve soyunduğunu, onun üzerindeki yük neredeyse 25 senenin yükü. Bunun bilincideyiz. Sayın Güneş’e kayıtsız şartsız destek verilmesini gerektiğini düşünüyoruz. Yönetim kurullarınında bütün yükü teknik direktöre yükleme yanlışlığından düşmelerini istiyoruz.” diye devam etti.

Trabzonspor yönetimi, teknik direktörü, medyası ve tüm camiasıyla hedef ve amaç bütünlüğü içinde olmalıdır. Bu sadece futbolda değil tüm branşlarda olmalıdır.

2016 Avrupa şampiyonasında Trabzon’u dışlayan TFF’yede atıfta bulunan Hatayoğlu şunları söyledi: ” İstanbul’dan sonra şampiyonlukları yaşamış tek kentin takımı Trabzon şehrine 2016 Avrupa şžampiyonasında yer almaması büyük talihsizliktir”.

şžENOL GÜNEşž’TEN UMUT MESAJLARI

Daha sonra kürsüye çıkan şženol Güneş ise Trabzonspor’un bulunuduğu sıralamanın kendilerini rahatsız ettiğini belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi:


1967 Trabzonsporlular Derneği’nin geleneksel kahvaltısında konuşan şženol Güneş,sonuçlardan memnun olmadıklarını Trabzonspor olarak daha üst sırada olmaları gerektiğini ifade etti. Güneş şöyle konuştu:

“Gelişen şartlar, aldığmız sonuçlar ve sıralamada 6. sıradayız. İkinci arıya daha olumlu başlamak zorundayız. İlk yarıda hoca değişikliği, oyuncuların zan zaman moralsizlikleri ve diğer sıkıntıları dikkate alırsak, aldığımız sonuçlar her şey rağmen çok olumsuz. Bu oyuncuların daha iyi sonuçlar alabileceğini düşünüyordum. Benim dönemimde de yine geldikten sonra Fenerbahçe maçını kaybettik. Kötü bir maçtı. Kazansaydık ara kapanabilirdi. şžu anda sıkıntılı durumdayız. Ama Trabzonspor’un gelecekten umutları bitmedi. İkinci yarıda herşeye rağmen önce bulunuğmuuz yerden yukarı çıkmak için çalışacağız. Ama daha da önemlisi ilkeli dürüst, kaletili futbol oynamak zorundayız. Herkesin beğeneceği bir Trabzonpor yaratmak istiyoruz. Eliizde bulunan kadrodan bunu çıkartmaya çalışacağız. Transferde oyuncu da bakıyoruz, mümkünse alacağız.”

TEKKE’DE SORUN YOK

“Fatih Tekke ile ilgili kendisiyle sorun yok. Karşı tarafın bir talebi var.  O talep üzerinde pazarlık yapılıyor ve onu bekliyoruz. Eğer karşı taraf verilen paraya evet derse o zaman sonuç olur ama aksi halde sene sonunu beklemek durumund akalırız gbi gözüküyor. Hiç bir oyuncuyu bırakmayı düşünmüyorum. Gökhan beğendiğimiz bir oyuncu. Ama şu andaki performansı eksik. O da bunu biliyor ve moralsiz. Trabzonspor’da oynayan her oyuncu değerlidir. Gökhan ekonomik değeri yüksek bir oyuncu, o yüzden Gökhan’ın da buna alışması ve aşması gerekiyor. BU söylemlerin hem ona, hem de Trabzonspor’a zarar vediğini düşünüyorum. İkinci yarıda çok daha farklı bir Gökhan olmasını isiylorum. Ama herhangi bir gelişme olur ve gitmeyi çok isterse, Trabzonspor’un beklentilerine cevap verirse ekonomik olarak o zaman düşünülebilir. şžu anda teknik olarak Gökhan’ın Trabzonspor’da bir savaş vermesini bekliyorum. Hem kendi adına, kariyeri adına, hem de Trabzonspor’a katkı adına. Geldiğimden beri onu söyleye çalışım. Son galatasaray maçında o şansı bu yüzdenr ilk başta ona verdim. iyi oyuncu olduğun göstermesi açısından. şžu anda güçsüz  moralsiz olduğu için olumzuluğu olduğun düyünüyorum.”

“UMUT İYİ NİYETLİ”

Umut iyi niyetli olduğunu ama saha sonucu açısından o gayretine rağmen sonuç alamıyor. Saha içinde sıkntılar olduğunu söyledim. O da normal. İyi niyetli, yürekten oynuyor, ama netice alamadığı zaman o da rahatsız oluyor, biz de.

“KORELİ OYUNCU DÜşžÜNMÜYORUM”

Önce iyi futbol oynamalıyız. Saha sonuçları da olmalı ama eğer kötü futbolla saha sonucu alıyorsanız; bu sizi taşımaz. İyi futbolla iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Öncelikle futbol anlayışımız daha üst seviyeye çıkaracağız. Sebepleri ne olursa olsun, mazareterlerle sahaya çıkamayız. Devamlı şikayetçi olan, moralim bozuk demekle futbol oynayamayız. Bunları geride bırakak yeni döneme başlayacağız. 8 yabancı oyuncumuz olduğu için değişiklik ancak gidecek oyunculara bağlı.Yerli oyuncu zaten bırakmayı düşünmüyorum. Ama yerli ya da yabancı gidecek oyuncu mutlaka kulübün ekonomk beklentilerine cevap vermeli. Song, Zaten gidecek ama 4 Ocak’ta orada olacak 10 Ocak’ta başlıyor. Sonuçlara göre şžubat başı veya daha önce gelebilir. O bölgede alternatif oyuncularımız var. Onlarla yarışır ve görmüş oluruz. Onlar da iyi oyuncular. Bütün oyuncularımdan memnunum. Elimdeki oyunculardan şikayetçi olmam. Bir oyuncunun eksiğini söylemek onun kötü oyuncu olduğun göstermez ama kötü oynadığını gösterebilir. İkisi farklı.

Daha sonra Mahmut Aksu, İrfan çoşkun, Taylan Üner, Erdal Atalay, Hüseyin Tok ve Güngören Kaymakamı Seyfettin Azizoğlu’nun konuşmalarında günün anlam ve önemini belirten kısa konuşmalar yaparak organizasyon sona erdi..

 

Fotoğrafları inceleyin

Yazar