TS’nin Geleceği Oylanacak

İstanbul 1967 Trabzonsporlular Derneği iftar yemeğinde bir araya geldiler.

Aralık ayında Trabzonspor’un geleceği oylanacak.

İstanbul 1967 Trabzonsporlular Dernek Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Aralık kongresinin son yirmi yılın en kritik kongresi olacağını söyledi.

Derneğin geleneksel iftar yemeğinde basın açıklaması yapan Alaattin Hatayoğlu, yirmi seneyi aşkın süredir biriken sorunlara dikkat çektiği konuşmasında, “Sürekli başarısızlık üreten bir yapı var. Bu kongrede bu yapı oylanacak. 1967 Trabzonsporlular Derneği, Aralık kongresini Trabzonspor’un değişimi yakalaması yolunda önemli bir adım olarak görmektedir” şeklinde konuştu. Dernek Başkanı Hatayoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Trabzonspor eski Trabzonspor değil… şžampiyonluk yaşamış bir camia, inter-toto galibiyetleriyle, lig dördüncülükleriyle avutulmak isteniyor. Başarı bu değil… Başarının ne olduğu herkes iyi biliyor. Kimse taraftarı günübirlik galibiyletlerle oyalamasın. Bugünkü tabloda herkesin payı var. Amatör hevesleriyle Trabzonspor’a hizmet etmek isteyenler, mevcut yönetim gibi geride sorunlar yumağı bırakarak oradan ayrılmış. Artık, özeleştiri zamanı… Ne yapmak istiyoruz? Aralık kongresini değişim ve dönüşüm için fırsat olarak görüyoruz. Dernek olarak kongrede Trabzonspor’un geleceğine oy atacağız. Seçime hazırlanan adaylar var. Onlara sesleniyoruz; seçim kazanmak değil, Trabzonspor’un geleceğini kazanmak öncelik olmalı. Trabzonspor, böyle giderse geçmişini de riske ediyor. Daha kaç sezon, geçmişin mirasından yemeğe devam edeceğiz?”

1967 Trabzonsporlular Dernek Başkanı Alaattin Hatayoğlu, başarı için denenen hiçbir modelin başarıyı getirmediğine, olağan ve olağan üstü kongrelerin, oyuncu ve teknik adam transferlerinin sonucu değiştirmediğine, camianın şapkayı önüne koyup Aralık kongresindeki fırsatı kaçırmaması gerektiğini de sözlerine ekledi…

Derneğin Haznedar’daki geleneksel iftar yemeğine, eski Trabzonspor yöneticileri Metin Atasoy ve Ekrem İmamoğlu, Kasımpaşaspor Teknik Direktörü Kadir Özcan, TRT İstanbul Haber Dairesi Müdür Yardımcısı Serdar Sevim, işadamları, sanatçılar, gazeteciler, sivil topluım örgütlerinin temsilcileriyle birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Yazar