Ünal Karaman’ın Altay Maçı Sonrası Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, Ziraat Türkiye Kupası 5. turu rövanşında oynadığımız ve 4-1’lik galibiyetimizle sonuçlanan Altay maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Turu geçmenin önemli olduğunu belirten Ünal Karaman, “Özellikle ikinci yarı daha derli toplu oynadık. Daha futbolun doğrularını yapmaya çalıştık. Onun karşılığında hem oyun hem sonuç olarak arzu ettiğimizi aldığımızı düşünüyorum. Oyuncularımı verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

İlk yarıda takımımızın ortaya koyduğu oyunu beğenmediklerini ifade eden Teknik Direktörümüz Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zaman zaman bu oluyor hayatın içinde. Bulunduğumuz her ortamda yarışın kendimizle olduğunu ifade ediyoruz. Hiçbir oyuncum vermiş olduğu mücadeleyi kategorize edemez. Rakibi o rakip bu rakip diye ayıramaz. Biz başlar bitirir, kendi futbolumuzu oynar, gücümüzü saha içinde ortaya koyarız, kazanırız veya kaybederiz ama bu kabul edilebilir bir oyun tarzı değil. Tarih bunları unutmaz, tarih önce kendisine mesleğine saygı duyan işini en iyi şekilde icra eden insanları, özellikle bizim bulunduğumuz ortamdaki insanları takdir eder. İkinci yarı daha derli toplu futbola yönelik pozisyon içinde anı yaşayan oyuncular vardı; karşılığı oldu. Soyunma odasında neler konuşuldu derseniz; o bizim kendi özelimiz.”

Yazar