Ünal Karaman’ın AEK Maçı Sonrası Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman, UEFA Avrupa Ligi Play-Off turunda oynadığımız ve 2-0’lık mağlubiyetimizle sonuçlanan AEK maçı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İki ayaklı bir müsabaka oynadıklarını belirten Teknik Direktörümüz Ünal Karman, “Birinci devre galip ikinci devrede rakibimiz galip geldi. Gruplara kalacak skoru hak eden takım olarak oyuncularımı kutluyorum. Bu işin zorlukları var. Bu zorluklar içerisinde dünkü toplantıda ifade ettiğim gibi nasıl orada kazanmışsak onların da gelip burada bizi yenme şansı vardı. İyi takım derken birçoğunuz farklı algılayabildi. Gerçekten iyi bir rakibe karşı oynadık. İlk yarı oyun kabul edebileceğimiz oyun değil. İkinci yarı oyuncuların mücadelesinden son derece memnunum. Turu getirecek sonuç aldıkları için tebrik ediyorum. Tribünleri dolduran taraftarlara da bizlere verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Tribünlerdeki taraftarlarımıza da bizlerin yanında oldukları için çok teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Takımımızda rehavet olmayacağını belirten Ünal Karaman, “Geçen sene dar kadro ile çok iyi mücadele verdik. Geçen seneki kadromuzdan destek oyuncular haricinde iki oyuncu kaybettik. Diğer kalan grubumuzla o mücadeleyi yeni katılan arkadaşlarla vermeye gayret gösteriyoruz. Rehavet olarak görmemek lazım. Rakip takımın teknik adam değişikliği, rakip takımın sistem değişikliğini de dikkate almamız gerekiyor. 3’lü savunma ile oynadılar. Biz bunu müsabaka öncesinde de anladık, tedbirimiz aldık. Bazı oyuncular adaptasyonu sağlayamadı. İlk yarı kabul edilemez tarzda oynadık. Şartlar ne olursa olsun sistem oynamaz. Siz fiziksel olarak teknik taktiğin dışında psikolojik olarak hazırlanmazsanız saha içinde duruşu göstermezseniz zorluk yaşayabilirsiniz. İlk yarı bunu yaşadık. İkinci yarı bence iyi mücadele etik görünen o biraz daha zorlanacağız, biraz daha zamana ihtiyacımız olacak” dedi.

Abdulkadir Ömür’ün sakatlığıyla ilgili olarak gelen soruya ise Ünal Karaman, “Yarın yapılacak kontrollerin ardından ancak kesin bilgiyi sizlerle paylaşabiliriz” şeklinde yanıt verdi.

Yazar